Bir ay boyunca taze maydanoz nasıl tüketilir? Kase yöntemiyle sıra dışı bir şey elde edilebilir.

kase maydanoz

Taze maydanozun çok güzel bir kokusu var , anlatılması imkansız. Lezzet arttırıcıların kralı olarak tanımlanan bu içerik, özellikleri ve vücut için faydaları açısından oldukça zengindir. Bir yemeği lezzetli hale getirmeye veya damak tadınıza hitap etmeye yardımcı olur. Bir ay boyunca bile tutmak istediğinizde ne yapmalısınız? Şefler hünerlerini ortaya koyuyor.

Maydanoz nasıl taze tutulur?

Taze maydanozu kasede saklama yöntemini bulmadan önce , denenecek başka hızlı ve kolay yollar var.

Akıllı yöntemler arasında aromatik bitki nemli, baskısız bir peçetenin içine yerleştirilebilir. Sarıldıktan sonra hava almayan bir poşete konularak buzdolabına kaldırılır. Yaprakları bozulmadan korumak ve kurumasına izin vermemek için eşsiz bir yöntem.

Daha sonra dondurucuda da saklayabilirsiniz. Nasıl yapılır? Öncelikle güzelce yıkanır ve kurur ki her zaman kullanıma hazır olsun. Maydanozu ince parçalar halinde kesin veya mutfak robotu yardımıyla doğrudan doğrayın.

maydanoz kesim

Buz tepsisini alın ve çeşitli küpleri doğranmış maydanozla doldurun. Tazeliğini korumak için her küpün içini biraz sızma zeytinyağı ile zenginleştirin. Şimdi dondurucuya koyun ve her ihtiyacınız olduğunda bir küp çıkarın.

Buz tepsisini alın ve çeşitli küpleri doğranmış maydanozla doldurun. Tazeliğini korumak için her küpün içini biraz sızma zeytinyağı ile zenginleştirin. Şimdi dondurucuya koyun ve her ihtiyacınız olduğunda bir küp çıkarın.

Maydanoz için kase yöntemi: uzun süre taze

En çok kullanılan yöntem kesinlikle şeflerin kullandığı malzemeyi bir aydan fazla saklamaya dayanan yöntemdir. Öncelikle iyice yıkanıp kurutulmalı ve ardından bir kapta ince ince kıyılmalıdır. Bu dolduğunda, hava geçirmez bir conta ile zenginleştirilmiş bir cam kavanoza dökülebilir.

  Bu noktada , bir ay boyunca – buzdolabına değil – serin ve kuru bir yere koyabilirsiniz . Maydanoz başka bir şekilde de saklanabilir.

Taze maydanoz

Aslında, gerekli tüm suyu emmek için sapların alt kısmını yaklaşık 12 mm yükseklikte kesmek yeterli olacaktır.

Maydanoz yaprakları kuru olmalıdır. Bu noktada dallar, ¾ su ile dolu bir cam kaseye yerleştirilebilir. Bu durumda buzdolabına yerleştirilebilir: maydanozu korumak için kasenin etrafına klasik bir plastik poşet sarın ve elastik bir bantla sabitleyin.

Yöntem tanınır , çünkü bu şekilde yaprakların nemi kurumayacak şekilde tutulur.