Sosların, balların, reçellerin cam kavanozlarındaki etiketler inatçıdır ve çıkarılması asla kolay değildir. Ve yine de, bu kaplar çok kullanışlıdır. Onları yeni çeşniler veya ev yapımı müstahzarlarla doldurmak, hatta küçük ev fenerlerine veya diğer nesnelere dönüştürmek için geri dönüştürebiliriz. DIY ile, kısacası, her türlü dekorasyonu yaratabiliyoruz ve sitemizde, onları yeniden icat etmek için farklı olasılıklar arasından geniş bir seçeneğe sahipsiniz, ancak bir şartla.

Görünümlerini tehlikeye atacak en ufak bir tutkal veya kağıt kalıntısı olmadan yeni gibi geri gelmeleri.

Onları her çıkarmaya çalıştığımızda, artıklardan kurtulmak için boşuna tırnaklarımızla kaşımaya başlarız. Sonuç? Hedef başarısız olur ve manikürümüz biraz pervasız bir operasyonla korkunç bir şekilde denenir.

Yarattıklarımızın güzelliğine dikkat etmemiz gerekiyorsa, kesinlikle kendimizi unutamayız ve ellerimizi feda edemeyiz! Dikkatli ve daha büyük bir bilgelikle, tercihen büyükannelerimizin eski bilgeliğiyle hareket etmek daha iyidir.

İşte bunu zahmetsizce yapmak için iki kesin yöntem!

Kavanozları kaşımayı bıraktım; Etiketleri kaldırmak sadece birkaç adımımı alıyor

Kavanozları kaşımayı bıraktım; Etiketleri kaldırmak sadece birkaç adımımı alıyor

Kuşkusuz, üreticiler, markalarını tüketicilerin sonsuz hafızasında bir armaya dönüştürmek istercesine, kavanozlarındaki etiketleri silinmez veya neredeyse silinmez hale getirmek için giderek daha dayanıklı yapıştırıcılar kullanıyorlar. Bu nedenle, geri dönüştürmek istediğimiz kaplarda bulunanların hafızasını kesin olarak ortadan kaldırabilmek zorlaştı.

Kaşıyoruz, kaşıyoruz ve iki durum var: ya çiviler kırılıyor ya da bıçak kullanırsak cam kıymıkları. Ama bir çözüm var! Aslında, iki tane var!

Etiketleri “incitmeden” soymamız gereken ilk olasılık, kavanozları sadece bir tencerede kaynatmaktır. Isı ve yüksek sıcaklıklar yapıştırıcıyı birkaç dakika içinde eritecektir. Boşaltalım, soğumaya bırakalım ve kağıdı çıkaralım, anında kayacaktır.

İkinci yöntem, özellikle en inatçı durumlarda işe yarar: çaresizlik bizi ele geçirdiğinde ona başvururuz ve etiketten kurtulmak için her yolu denedik.

Kapları büyük bir tencereye koyun, suya batırın ve bir çorba kaşığı sirke ve bulaşık deterjanı ekleyin. Ocağı açın, kaynatın, 5 dakika bekleyin ve gazı kapatın. Sıvının tamamen soğumasını bekleyin, ancak ıslanmalarına izin verin.

Etiketler basitçe bu şekilde yapıştırılmamış olarak gelmelidir; Ancak bu yeterli değilse, süzüldükten sonra, kalıntıları gidermek için kavanozları hafif aşındırıcı bir süngerle ovalayın ve işiniz bitti.

ev