Faydalı ve eğlenceli bir geri dönüşüm için kavanozların kapaklarını asla atmamalısınız: bu şekilde kova dolusu tasarruf etmiş olursunuz.

Kavanoz kapakları

Yaratıcı geri dönüşüm , yalnızca nesne yaratmanın eğlenceli bir yolu değil, aynı zamanda çocuklara çevreyi nasıl koruyacaklarını öğretmek için bir araçtır . Kavanozların kapakları somut bir örnek teşkil ediyor, aslında binlerce farklı şeye dönüşebileceğini bilmeden o nesneyi çöp kutusuna atan çok kişi var. Geri dönüşüm , icat edilecek ve arkadaşlara verilecek birçok nesneyle doğaya saygı duyar ve para tasarrufu sağlar .

Kavanoz kapakları nasıl geri dönüştürülür? Kopyalanacak pek çok fikir

Geri dönüşüm yapıp eğlenmek mümkün mü? Konsept basit aslında ay sonu bütçesinden tasarruf etmenin yanı sıra eğlenceli olduğu kadar kullanışlı objeler de yaratabilirsiniz. Bu tür bir uygulama çocuklarla da paylaşılabilir, onlara geri dönüşümün eğlenceli yollarını öğretir ve büyüdükçe el becerilerini geliştirir.

Klasik kavanoz kapağı çöpe atılmamalı, mümkün olan en iyi şekilde geri dönüştürülmeli ve bunun gibi farklı nesneler yaratılmalıdır:

DIY kumbara

Her gün bir euro atmak, ay sonunda veya yıl sonunda küçük bir yuva yumurtasına sahip olmanın en hızlı yoludur. Bu özel durumda kavanoz , yüzeyinden kesilecek olan kapağını bir kesici yardımıyla birleştirerek bozuk para veya para toplayıcı görevi de görecektir.

Kumbara

Bu şekilde , basit ve uygulaması kolay bir jestle parayı bir kenara koyarak ve doğaya saygı duyarak çifte tasarruf sağlayabilirsiniz .

kendin yap çerçeve

Geri dönüşüm sanatı, evi orijinal olduğu kadar benzersiz kılmak için gerekli küçük dokunuşlarla tasarıma da giriyor. Tercih edilen bir şekle ve boyanacak kavanoz kapaklarına (istenildiği gibi) sahip çerçevesiz bir ayna kullanılması gerekir .

Kavanoz kapakları

Bu yapıldıktan sonra, aynayı duvara asın ve ardından sıcak tutkal kullanarak çerçeveyi oluşturmak için hayal gücünüzü serbest bırakın. Yaratıcılık ve ustalıkla oynamak, bir süre sonra her zaman değiştirilebilen benzersiz bir koleksiyon parçası elde etmek anlamına gelir.

DIY rüya yakalayıcı

Kendin yap, özellikle bu el becerisinin avantajlarının ne olduğu konusunda net fikirleriniz olduğunda tedavi edicidir. Mantarlarla bir düş kapanı oluşturabilir ve yatak odasının bir bölümünü dekore edebilirsiniz.

Ayrıca bu durumda kapağın istenilen renge boyanması ve sonrasında tornavida yardımı ile delikler açılması tavsiye edilir . Bu, ipi veya teli geçirmeye ve mevcut kapaklar kadar esnetmeye hizmet edecektir.

kavanoz kapağı

Kapaklı mumlar

Eskimiş yıpranmış mumlar ve metal kapaklar buluşarak birbirini geri dönüştürüyor. Tüm kalıntılar benmari usulü veya mikrodalga fırın yardımıyla çözülecek ve madde kapağın içine dökülecektir. Kurumadan önce fitil görevi görmesi için bir parça ip sokun ve mumun katılaşmasını bekleyin.

ev