Çamaşır çekmecelerini açmak ve güzel, taze ve temiz bir koku solumak hayatın zevklerinden biridir. Ancak bu her zaman böyle değildir. Depolanan giysiler, henüz tamamen kurumamışken geri çekilirse, lifler arasında kalan nem nedeniyle genellikle kapalı kokar.

Gardıropta saklamadan önce her zaman bu ayrıntıya dikkat ediyoruz, ancak hasar zaten yapılmışsa, giysilerin ve küçük alanların kokusunu gidermek için bir veya daha fazla DIY ürünü yapabiliriz.

Nasıl devam edeceğinizi merak ediyor musunuz?

Başlamak!

Kendin yap deodorantı ile çekmecelerde çamaşır kokusu: tüm adımlar

Kendin yap deodorantı ile çekmecelerde çamaşır kokusu: tüm adımlar

Çekmecelerdeki çamaşırları parfümlemek için daha fazla seçeneğimiz var, bunları ayrıntılı olarak görelim.

Giysiler için deodorant.

Bu deodorantı hazırlamak gerçekten çok basit, ihtiyacımız olan her şeyi bulmak çok kolay.

Hadi hazırlanalım:

  • 25 damla esansiyel yağ (lavanta ve limon en kalıcı olanlar arasında olmasına rağmen, seçiminize göre)
  • 500 ml distile su
  • 2 yemek kaşığı kabartma tozu

Suyu bir sürahiye dökün ve kabartma tozunu ekleyin; Çözmek için karıştırın ve en sevdiğimiz özü ekleyin. Karışımı temiz bir buharlaştırıcıya dökün ve ıslanmamaları için aşmadan doğrudan kumaşların üzerine püskürtün. Kalan damlacıkların buharlaşmasına izin vermek için çekmeceyi açık bırakın ve temiz taze kokunun tadını çıkarın.

Keten kokusu için kokulu kağıt yaprakları ve benzerleri

Bu durumda, basit bir kağıt, karton veya kağıt havluyeterli olacaktır. Mümkün olduğunca kalınlaştırmak için katlayın, ardından birkaç damla uçucu yağın içine kaymasına izin verin. Bir poşete koyun (harfler için olan da iyidir) ve çamaşırların arasına koyun, çok kısa sürede sarhoş edici bir koku yayılacaktır.

Mükemmel şekilde ıslanabilecek malzemeyi bulamıyor musunuz? Aynı prosedürü izleyerek pamuk yünü veya makyaj temizleme pedleri kullanabilirsiniz. Sonuç sizi ikna edecek!

Ya da yine, bir mantarın üzerine birkaç damla esans dökün, küçük odaların parfümlenmesinde inanılmaz derecede etkili olacaktır.

Kokulu tebeşirler

Bununla birlikte, özellikle yaratıcıysanız ve belki de evin küçüklerinin yardımıyla yarım saat geçirmek istiyorsanız, çekmeceler için kokulu tebeşir hazırlayın.

İhtiyacınız olan tek şey:

  • Dökümler için 2 adet alçı cam
  • 1 su bardağı su
  • gıda boyası veya suluboya (ya da beyaz istiyorsanız hiçbir şey)
  • tas
  • ahşap kepçe
  • Silikon kalıplar (buz kalıpları da mükemmeldir)
  • 25 damla uçucu yağ

Bir kaseye su ve tebeşir koyun, tüm tozu çözmek için hemen hızlıca karıştırın, ardından karışımın erken sertleşmesini önlemek için karıştırmayı bırakmadan isterseniz boyayı ve özü ekleyin. Kıvam hala uygulanabilir olduğunda, kalıplara aktarın ve bir kürdan ile hava kabarcıklarını temizleyin. Kalıptan çıkarmadan ve şifonyere yerleştirmeden önce çalışmanızın tamamen kurumasını bekleyin.

Kolay ve eğlenceli bu model küçükleri bile mutlu edecek!

ev