Kibritleri suda çözmenin avantajları nelerdir: Bu, bitkileri güçlendirmek için ustaca bir yöntemdir. Nasıl yani?

Yem evi bitkileriyle eşleşir

Kibritler her zaman ateş, mum veya sigara yakmak için yararlı nesneler olmuştur. Tabii ki, şimdi çok modası geçmiş görünüyorlar, yerini modern çakmaklar alıyorlar. Diğer şeylerin yanı sıra, birkaç yıl önce üretimlerini kesin olarak durdurmaktan bahsediliyordu, ancak neyse ki, bazı şirketler hala devam ediyor. Hala çekicilikle dolu tarihi bir nesnedir.

Bu durumda, günlük yaşamı iyileştirmek için ustaca yöntemler konusunda uzmanlaşmış YouTube kanalı Smart Fox tarafından gösterildiği gibi, kibritler bitkileri güçlendirmek için kullanışlıdır. Saçma görünüyor, ama öyle. Bu ahşap çubuklar bahçemiz ve süs iç mekan bitkilerimiz için gerçek bir derde deva olabilir, sadece bunları belirli bir şekilde kullanın.

Neden kibritleri suda çözelim: bahçemiz için geçerli yöntem

gevşek kibritler su

Bu çok basit numara bahçe bakımı ve bitkileri güçlendirmek için idealdir. Evet, bitkilere güç vermek, kökleri ve yaprakları kuvvetle geri getirmek için birçok yöntem vardır. Örneğin,  tarçın kullanılabilir, özellikle bitki zararlılarla istila edilmişse veya bir  bitkinin yenilenmesi için mucizevi bir infüzyon hazırlanabilir.

Ek olarak, yeşilin büyümesine ve çiçek üretmesine yardımcı olmak için minerallerin ve vitaminlerin bir karışımı olan  takviyelerin kullanımına da başvurabilirsiniz.  Ve bunun yerine, maçlar söz konusu olduğunda, ne yapılmalı? İhtiyacınız olan tek şey 250 m su ve bir düzine kibrit. Kibritler bir kase suya batırılır ve birkaç dakika içinde kibritlerin başı suda çözülerek kaybolmaya başlar. Kısacası, sadece tahta çubuklar kalır.

fiammiferi rafforzare piante
Bir saat sonra, su kibritlerin kafalarında bulunan tüm bileşikleri emerek kırmızıya dönecektir. Bu operasyon neden hayata geçiriliyor? Çubukların başları kükürt, fosfor ve magnezyum bakımından zengin olduğundan, yanma üretmek için gerekli bileşenlerdir. Ancak bunlar aynı zamanda yeşilliklerin refahı için de önemli bileşenlerdir.

Artık bitkilerimizi sulamak için su kullanabiliriz. İç mekan bitkilerini ve dış mekan bitkilerini sulamak için ideal olan besin bakımından zengin bir sudur. Kükürt, magnezyum ve fosfor, aslında, kök sistemini güçlendirmek, yaprakları beslemek, onları yeşil, parlak ve güçlü hale getirmek için gerekli elementlerdir. İşlemi arada bir, abartmadan tekrarlayabilirsiniz.