Kırık anahtar kilide sıkışmış, sorunu çözmek için atabileceğiniz adımlar olduğunu biliyor musunuz? İşte sizi bir uzman çağırmak için çok para harcamaktan kurtaracak numara.

Anahtarınız kilidin içinde kaç kez kırıldı? İşte artık onsuz yapamayacağınız teknik : bu şekilde bir profesyonel çağırmanıza gerek kalmadan sorunu çözeceksiniz .

Kilit sıkışmış: sorunu nasıl çözebilirim?

İster dış kapı ister ön kapı olsun , anahtarlarımızın kilidin içinde kırılması çok sık olur Bu durumlarda yapılacak doğal şey , durumu engellememize ve eve dönmemize yardımcı olabilecek bir profesyonel aramaktır .

Kilit kilitli

Peki kırık anahtarı kilide sokmak için kendi kendinize uygulayabileceğiniz teknikler olduğunu biliyor musunuz ? Sorunu çözmek için tek yapmanız gereken bir hareket. Pek çok insan bu numarayı deniyor: onsuz da yapamayacağınızı göreceksiniz.

Bu şekilde ne kadar tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz? Artık bir profesyonele ihtiyacınız olmayacak , ancak kilitteki kırık anahtarın can sıkıcı sıkıntısını bağımsız olarak çözebileceksiniz .

Kilide sıkışmış kırık anahtar – bu numara cüzdanınızı kurtaracak

Kilitler paslanmaya başladığında veya dış etkenlere maruz kaldığında, anahtarların doğru şekilde dönmemesi daha olasıdır . Ana risk, ikincisinin kendilerini kilidin içinde bloke etmesidir.

kırık anahtar

Bunu düzeltmek ne kadar zor? Tabii ki, sektördeki bir profesyonel için beş dakika sürecek ama sizin için eve dönmek için bir sürü kuruş harcamak demek.

Ya kilide sıkışmış kırık anahtarı bağımsız olarak çıkarmanıza izin verecek bir numara olduğunu söylesek ? Bu ipuçlarını takip edin ve bu harika ipucu için bize teşekkür edeceğinizden eminiz.

Yapmanız gereken ilk şey, kendinize basit bir iğne , evet dikiş dikerken kullandığınız iğneyi almak. Biraz dikkatli bir şekilde, iğneyi demir yapının içbükey kısmına yerleştirdiğinizden emin olarak ucu kilidin içine sokun .

Açıkça silindirin açık konumda olduğundan ve kırık anahtar tarafından engellenmediğinden emin olmalısınız . İğneyle bile ulaşamıyorsanız, bir tornavida veya makas alın .

Bu aletlerin yardımıyla silindirin yuvasını dikey olarak döndürmeniz ve ardından iğneyi kilide sokmanız gerekir. Kilide sıkışmış anahtarın kırılan kısmına dokunabileceğinizi göreceksiniz.

İğne sayesinde sadece birkaç dakikada anahtar kalıntısını çıkarabilecek, böylece çatlağı serbest bırakabilecek ve yedek anahtarı kullanarak eve girebileceksiniz. Ne kadar basit olduğunu görüyor musun? İşinize kesinlikle yarayacak bu numarayı ezberlemek için tüm adımları işaretleyin .

Kilide sıkışmış kırık bir anahtarı ortadan kaldırmanın başka yolları da olduğunu biliyor muydunuz ? Konuşan her zaman uzmanlardır. Bir önceki durumda olduğu gibi makas veya tornavida veya iğneniz yoksa kilide geçmek zorunda kalacağınız bir yağlayıcı alabilirsiniz .

Bunu yaparak, kalıntıyı bir mıknatısla çekerek çıkarabileceksiniz . Ya kırık anahtar bunun yerine kilit silindirinden dışarı çıkarsa? Nasıl yapılır? Bu durumda pense kilidi açmanız için yeterli olacaktır.

Kırık anahtarları çıkarma teknikleri

Daima yağlayın ve doğru konuma hizalayın, ardından kırık anahtarı çıkarın: çocuk oyuncağı haline gelecektir. Hırdavatçılarda kırık anahtarları kilitten çıkarmak için kitler bulabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Bu araç kutusu , bu çok hassas işlemi gerçekleştirmeniz için ihtiyacınız olan tüm araçları size sağlayacaktır . Çilingir çağırmayı unutabilirsiniz. Uzmanlar ayrıca her zaman elinizin altında bir mıknatıs veya mıknatıs bulundurmanızı tavsiye ediyor.

Kilitteki kırık anahtar zaten kilit açma konumundaysa , onu bir mıknatısla çekmek çok basit olacaktır: gerçekten sadece iki dakikanızı alacaktır. Sıcak tutkal bile sorunu çözer : bir tür çubuk yapın ve ucu hala sıcakken kırık anahtarı kendinize doğru çekmeye çalışın. Bu sorunları çözmek için kaç hile görüyor musunuz?