Kırık anahtarı kilitten çıkarmak tahmin edilenden daha zor olabilir. Neyse ki eski demirci numarası geliyor.

Buji ve kırık anahtarlı kilit

Kilidin içindeki kırık anahtarın zor problemi nasıl çözülür . Bunu yapmak gerçekten zor olabilir, ancak size sunduğumuz bu basit kılavuzla birkaç dakika içinde yapacaksınız. Kilidinizi kurtarmak için doğru araçlara ve biraz sabra sahip olmanız gerekir.

Anahtar, kırılabilir ve sıkışabilir

Bazen anahtarlar kırılır ve evimizin kilidine sıkışır. Bu, özellikle anahtar çok eski veya inceyse veya çok fazla güç uygulamışsanız meydana gelebilecek bir kazadır. Bazen bir nedeni yokmuş gibi görünse bile olur. Anahtar kırılırsa bize bir şey yapmaz, ancak takılırsa sorun olabilir.

Bunun için bugün size açıklayacağız kırık anahtarlar kilide sıkışmaları durumunda nasıl çıkarılır. Her şeyden önce, anahtarın kilide sıkıştığını fark ettiğiniz anda yapmanız gereken ilk şeyin silindiri belirli bir konuma getirmek olduğunu bilmelisiniz.

Bir kutunun önünde anahtar

Silindiri açık mı yoksa kapalı konuma mı getireceğinize karar vermelisiniz . Ancak bu şekilde anahtarı çıkarmaya başlayabilirsiniz. Silindiri eski konumuna getirmek için bir tornavida, kargaburun ve hatta makas kullanabilirsiniz.

Artık kilit yağlama aşamasına geçebilirsiniz. Biraz yağ alın ve silindire püskürtün. Bu, sürtünmeyi azaltacak ve anahtarın daha kolay çıkarılmasını sağlayacaktır.

Kırık anahtar kilitten nasıl çıkarılır?

Zaten bu noktada pense kullanarak anahtarı silindirden çıkarmaya çalışabilirsiniz . Anahtar çıkmazsa, bir keski ile gevşetmeyi deneyin. Hala başaramadıysanız, kendinize bir mıknatıs alın. Ayrıca bir hırdavatçıdan da satın alabilirsiniz.

Bu çözüm de işe yaramadıysa, doğrudan gidip kırık anahtarları çıkarmak için tasarlanmış bir kit satın alabilirsiniz . Anahtarı çıkarmak için özel olarak tasarlanmış çeşitli aletlerin bulunduğu bir kittir. Bu kitlerden biri genellikle çilingirler tarafından kullanılır. Çevrimiçi olarak veya bir donanım mağazasından satın alabilirsiniz.

Kırık anahtarı kilitten çıkarın

Şimdiye kadar anahtarı kilidinizden çıkarmayı başarmış olacağınızdan eminiz .   Yaygın bir hata, anahtarı  atmaktır . Özellikle başka anahtarınız yoksa bunu yapmayın. Aslında, kırılmış olsa bile, demirciniz bir veya daha fazla kopya yapmak için şekli kurtarabilir.

Ne yazık ki kilide sıkışan bir anahtarı kıran birçok kişi, doğrudan kilidi değiştirmeyi düşünmüştür . Gerçekte ise hiç de öyle değil: O kadar ileri gitmemeliyiz! İşin içinde olmasak bile erkenden durup anahtarı alabiliriz. Eğer gerçekten yapamıyorsak, işimizi kolaylaştıracak faydalı tavsiyeleri olacak çilingirimiz ile iletişime geçelim.

ev