Yumuşak ve huzurlu bir uykudan yararlanmak istiyorsanız kırışık çarşaflar en iyisi değildir. Nevresim takımının temiz, hoş kokulu ve kırışıksız olması size ihtiyacınız olan konforu sağlar.

Elveda buruşuk çarşaflar

Çamaşır makinesinde çok sayıda yıkama yaptığınızda bu, çarşafların kırışmasına neden olur ve aynı zamanda ütüleme zorunluluğunu da artırır. Bu çok korkulan sıkıcı görevden kaçınmak için istenen çözümü elde etmek amacıyla basit eylemler gerçekleştirebiliriz .

Elveda buruşuk çarşaflar

Yatağa girdiğimizde buruşuk çarşaflar hoş değildir, ancak pürüzsüz ve gergin bir dokunuşa sahip olmaları, ütülenmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu, gerçek bir iş olmasının yanı sıra elektrik faturasını da etkileyen bir işlemdir .

Buharlı ütü

Çarşafları mümkün olduğunca kırışıksız hale getirmenin ipucu, kullanımı basit bir numaradır ve tek gereken tek bir malzemedir.

Bu nedenle , evdeki çamaşır makinenizde bulunan doğal bir üründen bir kaşık dolusu, yatak çarşaflarınızdaki o nefret dolu kırışıklıkları önlemek istediğimizde fark yaratmak için yeterli olabilir !

Özellikle çarşafın liflerini yumuşatmak için bir ürüne güvenmeyi içerir : beyaz sirke . Bu, yumuşatıcıya en iyi doğal alternatiftir.

Beyaz sirke: mükemmel doğal yumuşatıcı

Beyaz sirke artık evrensel olarak sıra dışı bir ev ürünü olarak bilinse de çoğumuz onun kumaşlar üzerindeki etkinliğinin hala farkında değiliz.

Bunun yerine beyaz sirke, zamanla çamaşır ve giysilerin yıkanması ve bakımında geçerli bir müttefik haline gelme avantajına sahiptir .

Beyaz sirke

Beyaz sirke sayesinde kumaşlarınız rengine ve canlılığına kavuşur. Pek çok çamaşır yumuşatıcısından farklı olarak cilt için güvenli bir ürün olduğunu ve ayrıca ticari yumuşatıcılarda bulunan kimyasallara karşı hassas olanlar için ideal olduğunu belirtmeye bile gerek yok .

Pek çok insan yumuşatıcının kokusunu kesinlikle seviyor ve onu sonsuza kadar sirke ile değiştirmek istemez! Peki, bu “lavanta” kumaş yumuşatıcı kalıpları, kullanımlarını değiştirebilir.
Beyaz sirke kullanın, ancak buna lavanta, limon otu veya okaliptüs gibi seçtiğiniz bir esansiyel yağın birkaç damlasını ekleyin .

Zamanla, yumuşatıcı olarak beyaz sirke kullanılması sayesinde her seferinde büyük miktarlarda çamaşırları “ütülemek” zorunda kalmama olasılığı , kokuya üstün gelebilir…

Beyaz sirkenin, beyaz çamaşırları beyazlatmak için yıkanmasında, örneğin sodyum bikarbonatla yapıldığı gibi kullanılabileceğinden bahsetmiyorum bile .

Kadın çamaşırları çamaşır makinesine yüklüyor

Beyaz sirke kullanmanın faydalarına hâlâ ikna olmayanlar için, beyaz sirkenin çamaşır makinenizin ömrünü uzatmada son derece etkili olduğunu unutmamak gerekir.

Bu nedenle ayda bir veya iki kez su ve beyaz sirke ile elektrikli süpürge temizliği yapılması yeterlidir. Makine yeni kadar iyi olacak.

Buruşuk çarşaflar
ev