Birkaç avro ile bir yağ ve merhem oluşturabilir, daha genç ve daha kompakt hale getirmek için cildin kırışıklıklarına uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklara uygulayın

Çok nefret edilen kırışıklıklarla savaşmak 70 yaşında bile mümkün . Sadece doğru malzemeleri ve faydalarını bilmeniz gerekiyor . Ve hayır, ille de büyük paralar harcamanıza gerek yok çünkü birkaç avroyla bile doğal bir yaşlanma karşıtı maske oluşturabilirsiniz . Spesifik olarak, havucun özelliklerinden yararlanarak , ellerinize uygulandığında kırışıklıklara ve diskromiye veda etmenizi sağlayacak bir maske  ve merhem elde edebilirsiniz . Nasıl yapıldığını görelim. 

neden havuç

Havuçların en iyi bilinen özelliği , derinin rengini güçlendirmede ve kehribar renginde çok faydalı olmalarını sağlayan yüksek beta-karoten içeriğidir . Ancak övünebilecekleri tek mülk bu değil.

Aslında havuç antioksidanlar açısından zengindir , bu yüzden serbest radikallerle savaşırlar Cilt yaşlanmasından esas olarak ikincisi sorumludur , bu nedenle havuç cildi gençleştirerek korumaya yardımcı olur . A vitamini ayrıca cilt hücrelerinin doğal yenilenmesini de uyarır .

havuç ve yaşlanma karşıtı işlevi

Ancak hepsi bu kadar değil: Havuç ayrıca nemlendirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir, cildi sıkılaştırabilir ve hatta tümörleri önleyebilir . Havuçtan elde edilen muazzam faydaları anladığımızda , genç , pürüzsüz ve tek tip renkli ellere sahip olmak için kullanılacak bir maske ve merhem hazırlamak için havuçları nasıl kullanacağımızı anlarız .

Havuç maskesi ile kırışıklıklara veda edin

Havuçlu el maskesi, ellerimizin cildini pürüzsüz ve sıkı hale getirerek kırışıklıkları giderir Hazırlamak için şunlara ihtiyacımız var: iki veya üç orta boy havuç , iki defne yaprağı , bir portakal , kabartma tozu , su ve zeytinyağı . 

Hazırlamaya havuçları yıkayıp soyup belki büyük bir rende yardımıyla jülyen şeritler halinde keserek başlıyoruz. Ardından bir kavanoz alıp rendelenmiş havuçlarımızla dolduralım .

Sonra iki defne yaprağını alıp kırıyoruz ve kavanozdaki havuçlara ekliyoruz . neden defne Kimyasal bileşimi sayesinde bu aromatik bitki , cildimizi  gençleştirecek anti-inflamatuar ve anti-aging özelliklere sahiptir .

Kırışıklıklara elveda

Havuç ve defne yaprağı dizildikten sonra portakalı alıp karbonatla ovuyoruz . Portakalın kabuğu, ellerimizin cildini besleyebilen , onu dolgun ve parlak hale getirebilen çok sayıda yağ içerir . Ayrıca portakal kabuğu, cildin ten rengini ve rengini iyileştirme gücüne sahiptir ve hatta akne ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını ve ayrıca olgun ciltlere özgü koyu lekeleri hafifletebilir .

Lekeleri ve ince çizgileri gidererek , portakal kabuğu ilavesi, ellerimizdeki cildin elastikiyetini  geri kazanmasına yardımcı olacaktır .

Tarif nasıl tamamlanır ve son olarak kırışıklıklara nasıl uygulanır?

Portakalı kabartma tozu ile ovduktan sonra akan su altında iyice durulayın ve ardından ince bir rende üzerine rendeleyin . Bu noktada rendelenmiş havuç ve defne yaprağımızı kavanoza alıp portakal kabuğu rendesi ve 150 ml zeytinyağını ekliyoruz .

Bundan sonra bir tencere alıp altına bir havlu koyuyoruz. Kavanozu tencereye yerleştirin ve etrafındaki boşluğu suyla doldurun . Ara sıra suyunu karıştırmaya özen göstererek orta ateşte yarım saat pişirin .

Kırışıklıklara elveda

Pişirdikten sonra , ayrı bir kavanozda toplayacağımız tüm yağı iyice sıktığınızdan emin olarak, bir elek veya gazlı bez kullanarak kavanozun içindekileri süzün . Daha sonra havuç, portakal kabuğu ve defne yaprağının birleşiminden elde edilen katı kısmı blender ile karıştırmaya geçiyoruz . Son karışımı bir kavanoza dökün . Diğerinde ise daha önce de belirttiğimiz gibi süzme işleminden elde edilen sıvıyı dökmüş olacağız .

Bu noktada kullanıma hazır bir el maskesi hazırladık : elimize sürüp eldiven giyip 10-15 dakika bekletip durulayabiliriz. Ellerin derisi pürüzsüzleşecek ve gençleşecek , kırışıklıklar azalacaktır . Yağa gelince , onu günlük olarak doğal bir nemlendirici losyon olarak kullanabiliriz . 

ev