Kir birikimini ve kötü kokuları önlemek için bulaşık makinesinin temizlenmesi gereken önemli bir parçası var: Gelin bunun ne olduğunu öğrenelim.

bulaşık makinesi filtresini temizleme

Mükemmel derecede temiz bir bulaşık makinesi verimli bir makinedir. Cihazın periyodik olarak temizlenmesi, işlevsellik sağlar ve sorunları büyük ölçüde azaltır, aynı zamanda makinenin uzun ömürlü olmasını ve çevreye daha az zarar verilmesini garanti eder. Bu nedenle bulaşık makinesinin özellikle belirli bir kısmının, en önemlisi de temizlenmesi iyi bir fikirdir .

Kireç, nem, kirli çatal bıçak takımı ve fazla deterjan aslında bulaşık makinesinin filtresini tıkayabilir . Bu ev aletlerinin önemli bir parçasıdır. Sıkışırsa sorun çıkar, kir birikmesine ve hoş olmayan kokuların yayılmasına neden olur. Üç basit adımda temizleyebiliriz. Hangi?

Çamaşır makinesi filtresi üç basit adımda nasıl temizlenir?

verimli bulaşık makinesi

Filtrenin görevi makine pompasını ve ev borularını korumak, böylece tıkanmaları önlemektir . Ancak çoğu zaman bulaşık makinesi yine de tıkanır, bu durum filtrenin kendisinin temizlenmemesi nedeniyle olur. Filtre genellikle cihazın alt kısmında, kasenin tabanında , tuzun yerleştirildiği yerin yanında bulunur.

BU İÇERİĞİ AYRICA OKUYUN →  Temiz ve parlak aynalara sahip olmanın sırrı: yalnızca tek bir bileşen ve daha önce hiç olmadığı gibi parlayacaklar

Genellikle tek parçadan oluşur ancak bazı modellerde iki filtreleme parçasına bölünmüş olduğunu görüyoruz. Her durumda, temizlik gerçekten kolaydır. Ne yapılması gerekiyor? Her şeyden önce, makinenin fişini güç kaynağından çıkarmak her zaman iyi bir fikirdir . Ayrıca, boruda kalan fazla suyun kaçması ihtimaline karşı, kendinizi bezlerle donatmak daha iyidir.

BU İÇERİĞİ AYRICA OKUYUN → Evdeki en kirli nesnedir: hemen temizlemelisiniz, yoksa daha da kötüleşecek

Bu noktada bulaşık makinesi arabasını çıkardıktan sonra filtreyi de çıkartabiliriz . Filtreyi alın ve yaklaşık on dakika boyunca sıcak suya batırın. On dakika sonra bulaşık deterjanı ile sünger kullanarak iyice temizliyor, tüm kir kalıntılarını temizliyoruz.

BU İÇERİKLERİ AYRICA OKUYUN → Tek bir doğal ve ekonomik bileşen sayesinde panjurlarda tek bir toz zerresi bile yok

Filtre temizlendikten sonra bulaşık makinesinin haznesine tekrar takabiliriz. Hazır bu arada, su yumuşatıcıdaki tuzu ve deterjan çekmecesindeki parlatıcıyı da tamamlamak için bundan faydalanabiliriz .

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN , INSTAGRAM VE TİK TOK’TAKİ VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ KAÇIRMAYIN

Gördüğümüz gibi bulaşık makinesini verimli tutmak ve her türlü sorunu önlemek için çok az şeye ihtiyaç vardır. Uzman olmanıza gerek yok, ihtiyacınız olan tek şey biraz iyi niyet.