Press ESC to close

Kirli fırın camı: Mükemmel bir şekilde temizlemek için 3 püf noktası

Fırını temizlemek yaygın bir uygulamadır, ancak çoğu zaman camı unuturuz, bu yüzden onu kirli, lekeli, yağlı buluruz.

İçsel kabuklanmalar, belki de bize daha belirgin görünüyor, bu yüzden onu her kullandığımızda, tamamen soğumasını bekleriz ve onu herhangi bir kalıntıdan kurtarmak için kendimizi kutsal sabırla donatırız.

Bulaşıkların artıklarının kötü bir koku yaymasını ve mutfağımızı gerçekten hijyenik hale getirmesini önlemek için kuvvetlice fırçalıyor ve yeni olarak geri getiriyoruz.

Ama sayacı gözden kaçıralım! Ve yağ, sos vb. sıçramaları onu birçok tarifin savaş alanı haline getiriyor!

Dürüst olmak gerekirse, onu yeni gibi geri getirmek, fırının içini temizlemek kadar basit değil, ancak göründüğünden çok daha az karmaşık. Gerçekten çarpıcı bir sonuç için adımlarımızı ve ipuçlarımızı takip edin!

Meraklı? Başlamak!

Kirli fırın camı: Mükemmel bir şekilde temizlemek için 3 püf noktası

Kirli fırın camı: Mükemmel bir şekilde temizlemek için 3 püf noktası

Fırının camını temizlemek için sadece ucuz, ekolojik ve kilerimizde her zaman bulunan birkaç malzemeye ihtiyacınız var, ancak önce kapıyı sökmemiz gerekiyor.

Talimat kitapçığında bildirilen ana şirketin talimatlarını takip ediyoruz: kapı, yüksek pişirme sıcaklıklarına dayanacak şekilde birkaç temperli katmandan oluşur ve kir, yağ, gres nüfuz eder ve içlerinde bile birikir.

Camları çıkarın, bir çalışma yüzeyine yerleştirin ve su ve sirke karışımına batırılmış bir bezle temizleyin. Bu bileşen, onu amaç için mükemmel kılan antibakteriyel ve dezenfektan özelliklere sahiptir. Ancak en inatçı kabuklanmalar için, kabartma tozu ve kalın ve kremsi bir jel haline getirmek için yeterli su bazlı bir macun yapmak daha iyidir.

Tüm yüzeye eşit bir tabaka halinde uygulayın, ardından gece boyunca bekletin.

Ertesi gün kalıntıyı temiz bir bezle ovalayarak durulayın ve iyice kurulayın.

Kabartma tozu yoksa, kazanan bir başka kombinasyon da limon ve kaba tuz kombinasyonudur. Ayrıca bu durumda, özellikle en zor yerlerde, pencerelere yayılmak üzere macun kıvamında ve grenli bir karışım yapmanız gerekir. Birkaç saat, tercihen gece boyunca etki etmesine izin verin, ardından sıcak suyla durulayın ve bir süngerle temizleyin.

Şimdi, dikkatlice, talimatları izleyerek kapıyı yeniden monte edin ve sonucun tadını çıkarın.

Yeni gibi!

ev