Kirli fırın tavası? Bu numara ile yeni kadar iyi olacak!

Kabul edelim, kimse temizliği sevmez.

Ancak, umarım kimse toprakta yaşamayı sevmez. Bu nedenle, bunun olmasını önlemek için, mutfak gereçlerinden yağı çıkarmak için ev yapımı ilaçlara başvurabilirsiniz.

Aşağıda, fırın tepsilerindeki topaklanmış yağı çıkarmak için çok etkili ev yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Çoğu zaman, kiri sertçe ovalasanız bile, kaybolmaz ve tava tekrar kullanıldığında, bu gerçekten bir sorundur. Aslında, ısı sayesinde, kir açıkça ısınır ve sonra o koku hazırladığınız yemeğe karışmaya başlar.

Tam da bu nedenle, tepsileri mükemmel bir şekilde temizlemek bir öncelik olmalıdır ve okumaya devam ederek bunu nasıl yapacağınızı hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Kirli fırın tavası? Birkaç hamlede tekrar temiz olacak. Yapmanız gerekenleri okuyun!

Bu hileleri takip ederek, tava parlak ve yeni gibi geri dönecektir. Sadece işe koyulmanız gerekiyor ve sonuç sizi şaşırtacak.

  • Sirke.

Bir fırın tepsisini temizlemek için sirkeyi güvenle kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullanmak gerçekten çok basit, sadece bir sprey şişesi alın ve bir ölçü sirke ve üç ölçü su ile doldurun. Bundan sonra, çözeltiyi tavaya püskürtün ve 15 ila 20 dakika bekletin. Gerekli süre geçtikten sonra, iyice temizlemek için bir süngerin üzerinden geçirin.

  • Kabartma tozu ve sirke.

Sirkenin yanmış bir fırın tepsisini temizlemek için de kullanılabileceğini bilmek güzel, sadece biraz kabartma tozu eklemeniz gerekiyor. Bu süper karışımı yapmak için bir kaseye 3 yemek kaşığı sirke, 10 yemek kaşığı karbonat ve 4 yemek kaşığı sıcak su dökmeniz gerekir. Macun kıvamında bir karışım oluşturmak için, köpük oluşumunu önlemek için sirkeyi azar azar ekleyin. Karışım çok kremsi görünmüyorsa, daha fazla kabartma tozu ekleyin ve işiniz bitti. Hamur hazır olduğunda, özellikle en kirli kısımlarda yapmaya özen göstererek fırın tepsisine açmanız ve birkaç saat bekletmeniz gerekir. Bundan sonra, su ve süngerle yıkayarak her şey çıkacaktır.

  • Limone.

Öte yandan, fırın kötü bir koku yayarsa, bunu limon kullanarak düzeltmek mümkündür. Tek yapmanız gereken tencereye suyu ekleyip içine limon kabuğunu ve tabii ki suyunu koymak. Ardından fırını açıp 20 veya 30 dakika “pişirmesine” izin verebilirsiniz. Sonra her şeyi her zamanki gibi yıkayın.

Kabuklu görünen bir cam tavayı nasıl temizlemelisiniz?

 

Bir cam fırın tepsisini temizlemek de inatçı bir iş olabilir, ancak bu numara ile iş çok daha kolay hale gelecektir. Eski bir diş fırçasını kabartma tozu ve su çözeltisine koymanız yeterlidir. Daha sonra yanmış ve yağlı kısımları çıkarmak için diş fırçasını tavaya getirmeli ve dairesel hareketlerle temizlemeye başlamalısınız. Bundan sonra, her şeyi 30 dakika dinlenmeye bırakmanız ve ardından bir alüminyum folyoyu geri kazanmanız ve en çok kaplanmış kısımlara sürmeniz gerekir. Son olarak, her şeyi yıkamanız yeterlidir ve cam tava mükemmel olacaktır.

Bu noktada tavayı temizlemenin daha fazla sırrı yoktur.

ev