Fırını temizlemek ve içindeki izleri ortadan kaldırmak için yanmış yağ lekelerini ve çok daha fazlasını nasıl çıkaracağınızı burada bulabilirsiniz.

Fırını temizlemek için ihtiyacınız olan her şey

Fırını kullandıktan sonra temizlemek her zaman yapılması gereken bir işlemdir. Bu sayede cihazımızın her zaman doğru çalışmasını sağlayabileceğiz ve her zaman yüksek performansa ayarlanmasını sağlayabileceğiz. Evimizde bulunan elektrikli cihazların bakımı da tam olarak bu amaca hizmet etmektedir.

Ve aynı zamanda yaşamlarının uzamasına da yardımcı olur. Aksi halde fırının gerektiği kadar, gereken şekilde ve sıklıkta temizlenmemesi, performansta düşüş veya arıza yaşanma riskini artırmaktadır. Ve bunu düzeltmek zaman ve çok para gerektirecek.

Daha sonra fırını temizlemek ve bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmak daha iyidir . Hiçbir çaba gerektirmeyecek ve onlardan kurtulduğumuzda çevreye herhangi bir zarar vermeyecek malzemeler kullanıyor olacağız. Ancak klasik ticari deterjanların da çocuklara ve evcil hayvanlara zarar vermelerinin yanı sıra bu yan etkisi de vardır.

Fırını temizleyin, zahmetsizce 5 dakikada nasıl yapılır

Fırın temizliği devam ediyor

Ve yine deterjanların maliyeti daha da yüksektir. Bunun yerine fırınımızı temizlemek için kullanacağımız malzemeler kesinlikle daha ucuz ve bunları her yerde bulabiliriz. Süpermarketten indirim mağazasına, evimizin yakınındaki güvenilir mağazamıza kadar.

Yiyecekleri pişirmek fırının tabanında kalıntı bırakabilir. Bu zaten komplikasyonlara yol açabilir, ancak bu kalıntılar kuruduğunda cihazın elektrik devrelerinin bazı kısımlarına girebilirler. Ayrıca kabuklanmalar duvarlarda kök salabilir ve yemeğin eşit şekilde pişmesini zorlaştırabilir.

Fırınımızda etkili ve hızlı temizlik için neye ihtiyacımız olacak? Yarım limon, bir kaşık sodyum bikarbonat, bir kaşık beyaz sirke ve pürüzsüz bir sünger kullanıyoruz. Narenciyenin suyunu çıkarıp  sirke ve bikarbonatı katmamız gerekiyor.

Kabartma tozu ve sirke ile ama sadece bunu hemen yapacağız

İyice karıştırın, ardından süngeri ıslatın, iyice sıkın ve içine yerleştirilmiş rafları ve diğer nesneleri çıkardıktan sonra fırını temizlemeye devam edin. Düzgünce temizleyin ve yarım saat bekletin. Bu sürenin sonunda, yaklaşık on dakika boyunca yüksüz olarak 180°’de açın .

GÜNCELLEMELERİMİZİ KAÇIRMAK İSTEMİYORSANIZ VE HER ZAMAN YENİLİKLERİ İLK HABERDAR OLMAK İSTEMİYORSANIZ BİZİ SOSYAL KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ:  TELEGRAM , INSTAGRAM ve TİKTOK

 

Bu, optimum temizlik için   zaten yeterli olmalıdır . Ancak istersek daha ileri bir temizlik için tekrar durulayabiliriz. Ve yeni satın alınmış gibi görünecek bir fırınımız olacak.