Tuvaletler en çok bakım gerektiren odalardan biridir. Gerçekten de, her kullanım evin her tarafına yayılan hoş olmayan kokular bırakabilir. Burayı sürekli temiz ve güzel kokulu tutmak için, sadece birkaç hareketle bunu başarmanıza yardımcı olacak, beklenmedik bir numara var. İşte nasıl.

Kötü tuvalet kokuları, özellikle misafirleri ağırlarken çok can sıkıcı olabilir. Çoğu zaman, kokularımızı kamufle etmek için kendimizi kimyasal deodorantlarla donatırız. Ancak bu ürünler her zaman etkili değildir ve tam tersi etki yaratabilir. Panik yapma ! Bu pratik ve ekonomik hile ile tuvaletiniz gün boyu mis gibi kokacak.

Tuvaletteki kötü kokulardan kurtulmak için nasıl bir yöntem izlenir?

 Tuvaletlerdeki kötü kokuları yok  etmek için “sıfır atık” olduğunu iddia eden bir hile var .   Kurulumu hem basit hem de kolaydır. Benimseyerek, tuvalete yaptığınız ziyareti günlük olarak daha keyifli hale getirecektir.

  • Sürekli kokulu tuvaletler için bir çorabın içine sabun koyun

Sabun

İçine bir kalıp sabun koyacağınız eski bir çorap alın. Daha sonra ürüne ulaşana kadar makasla kesin. Ardından  , sabun için bir torba oluşturmak üzere iki kesik ucu birleştiren bir düğüm atın. Bir halka oluşturmak için kumaşın geri kalanıyla ikinci bir düğüm yapmak mümkündür. Amaç, bir destek kullanarak onu yıkama tankının içinde askıya alabilmektir.

Böylece klozetiniz her tuvalet ziyaretinden sonra hem temizlenecek hem de koklanacaktır.

Kötü tuvalet kokularından kurtulmanın diğer püf noktaları

Tuvaletteki kötü kokuları gidermek için ev kokularına veya ev ürünlerine yatırım yapmanıza gerek yok. Bu sıra dışı numaralar, tuvalet kokularını etkisiz hale getirmede etkilidir. Tabii ki, bunların öncesinde odadaki klozet, zemin ve diğer yüzeylerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

  • Bir rulo kokulu tuvalet kağıdı yerleştirin

Tuvalet kağıdı rulosu

Uçucu yağlar tuvaletin içinde hoş kokular yayar. Özellikle limon, biberiye, lavanta, çay ağacı veya okaliptüs gibi belirli kokular odayı ferahlatabilir. Seçtiğiniz kokuyu dağıtmak için, uçucu yağı tuvalet kağıdının iç kartonuna dökün. Ruloyu her açtığınızda, koku odaya yayılacaktır.

  • Tuvalet için koku giderici tabletler hazırlayın

Kendinizi evinizde yapabileceğiniz oda spreylerine başka bir doğal alternatif daha var. Bunu yapmak için, aşağıdaki malzemeleri karıştırmanız yeterlidir:

  • 6 çay kaşığı limon suyu;
  • 1 çay kaşığı beyaz sirke;
  • 2 çay kaşığı esansiyel yağ;
  • 1 bardak kabartma tozu.

Ardından damla damla 1 çay kaşığı hidrojen peroksit ekleyin. Sonra küçük tabletler oluşturun ve bütün gün bırakın. Peletler ertesi gün kasenin içinde atılabilir. Eylemleri sadece güzel bir koku  yaymakla kalmaz, aynı zamanda borularınızın tıkanıklığını da açar.

  • Tuvalette grev maçları

isabetli maç

Büyükannenin bu üçüncü hilesi,  bir kibrit  çakmayı ve onu klozete atmayı içerir. Kibritten çıkan kükürt, kötü kokuları giderecek ve tuvaletten çıkan kötü kokuların havasını temizleyecektir.  Tuvaletlerin yakınında bir kutu kibrit bulundurmaktan çekinmeyin.

Tuvaletlerde kötü kokuların oluşmasını önlemek için bazı ipuçları

Temiz tuvaletler

Hoş olmayan kokuların tuvaletlerde yayılmasını önlemek için kabartma tozu, beyaz sirke veya limon gibi %100 doğal ürünlerden daha iyi bir şey yoktur. Bununla birlikte, günlük olarak bazı basit hareketler benimsenmelidir. Bu nedenle banyo veya tuvalet , örneğin düzenli olarak veya her kullanımdan sonra pencere açılarak  havalandırılmalıdır  . Odadaki havayı yenilemek ve nemi emmek için VMC mekanik havalandırma sistemi kurulabilir. Tuvaletin yanına birkaç kokulu mum koymaktan veya bitkilerden ve kuru çiçeklerden yapılmış bir potpuri hazırlamaktan çekinmeyin.

Anlayacağınız gibi, bu harika hileler, kötü kokuları emmenizi ve tuvaletleri güzel kokulandırmanızı sağlayacak. Aynı şekilde mutfak gibi evin diğer odalarında da faydalı olabilirler.

ev