Tuvalette çoğalan lekelerden bıktınız mı? Güzel bir beyaz klozet kapağı hayal ediyor musunuz? Lideri takip edin !

Kaseyi çamaşır suyuyla temizleyin

Çamaşır suyu evde onsuz yapamayacağınız bir temizlik ürünüdür . Bu, beyaz bir klozet kapağını tamamen sterilize ve sarımsı lekelerden arındırmanın en etkili yoludur.

Klozet kapağınız plastikten yapılmışsa ve bu nedenle kolayca çıkabiliyorsa, çıkarın ve bir leğene veya tanka batırın.

Ürün etiketinde önerilen oranlara göre, lavaboda veya tankta biraz su ile çamaşır suyu karıştırın.

Kapağı birkaç dakika bu karışımda bekletin. Beyaz olduğunu gördüğünüzde hazır demektir.

Klozet kapağınız kolayca çıkarılamıyorsa bu karışımı sünger yardımıyla kapağın her yerine doğrudan uygulayarak kullanabilirsiniz. Bir süre açık bırakın, ardından ürünü çıkarmak için nemli bir bez kullanın.

Çamaşır suyu kokusundan kurtulmak istiyorsanız, kokulu sabuna batırılmış bir süngerle ovun. Ardından kurulayın ve kapağı tekrar takın.

limonlu kabartma tozu

Kaseyi 3 malzemeyle temizleyin

Ağartıcınız yoksa veya güçlü kokusu nedeniyle kullanmayı sevmiyorsanız, klozet kapağını genel bir dezenfektanla iyice temizledikten sonra bu diğer karışım size sunulur.

Bir sünger alın ve bu karışımı klozetin her yerine sürün. 10 dakika bekletin.

Ardından karışımı çıkarmak için suyla bir bez kullanın, kuru bir bezle kurulayın ve işiniz bitti!

Beyaz sirke

2 malzeme ile temiz kase

Ayrıca, evde kabartma tozu varsa, ancak diğer malzemelere sahip değilseniz  , tuvaleti istediğiniz beyazlığa döndürmek için uzun bir yol kat edecek doğal bir dezenfektan olan  sirke ile karıştırabilirsiniz. 

Sadece 2 yemek kaşığı kabartma tozu ile ½ fincan beyaz sirkeyi karıştırmanız gerekecek. Bu karışımı sünger yardımıyla kapağın her köşesine yayın.

Mümkün olduğu kadar uzun süre etki etmesini bekleyin, ardından her şeyi nemli bir bezle temizleyin ve bitirmek için kuru bir tane daha. Kabartma tozu aşındırıcı olduğundan ve kiri çıkarmaya yardımcı olacağından temizlemeden önce ovalayabilirsiniz.

Kendini çok çabuk nötralize ettiği için sirke kokusu için endişelenmeyin. Ancak kötü kokmasını istemiyorsanız, suya ve dezenfektana batırılmış bir bezle bitirin. Bu işi mükemmel yapacak!

ev