Giderleriniz pis kokuyorsa, eviniz yakın zamanda temizlenmiş olmasına rağmen baştan aşağı kirli görünüyor.

Akıntıya doğal çözüm

kadar sinir bozucu ki buna pis koku da diyebilirsiniz, o tuhaf koku çok kuvvetlidir ve ortamları yaşanmaz hale getirir. Mutfak veya banyo giderlerinden gelen koku, boruların içine sıkışan saçlardan veya daha da iyisi, birkaç hafta içinde çürüyen yiyecek artıklarından kaynaklanır .

Kokular yavaş yavaş yükseliyor ve odalara yayılıyor. Sorunu çözmek için sadece birkaç adımda ve en fazla birkaç dakika içinde giderlerin yeni gibi kokmasını sağlayacak doğal ürünler kullanın. Bunlar, kim bilir hangi beceriyi ve hatta büyük masrafları gerektirmeyen hızlı ve etkili çözümlerdir. Drenaj tedavisi için belirtilen ürünler de vardır, ancak bunlar çok maliyetlidir ve aynı zamanda zararlıdır. 

Kokan kanalizasyon problemini çözmek için suyu kaynatmak

Kesinlikle tavsiye edilen ilk yöntem suyun kaynatılmasıdır . Yüksek sıcaklıktaki suyla temas eden kir, saç, yağ, yiyecek izleri borulara kayar. Bu sayede kötü kokular nötralize edilir. Devam etmek için bir tavada bir litre suyu ısıtın, sıcaklığa ulaştıktan sonra ocağı kapatın, tavayı saplarından tutun (kendinizi yakmamaya dikkat edin, eldiven kullanmanız tavsiye edilir) ve suyu tavaya dökün. drenaj. Her şeyden önce, elbette kapağı çıkarmanız gerekiyor.

Kaynar su saatlerce etki etmelidir, ardından musluğu açabilir ve rutin temizliğe devam edebilirsiniz. Aynı yöntem kötü kokulu kanalizasyonların temizlenmesi için de geçerlidir. banyoda, dolayısıyla tuvaletli veya duşlu olanı. Eğer koku tek başına kaynar su ile geçmiyorsa, genellikle mucizevi olan bikarbonatlı soda kullanabilirsiniz.

Sirke ve bikarbonatın mucizevi karışımı

İlk başta sadece bikarbonat soda kullanabilirsiniz: bir tavada bir litre suyu kaynatın. Ocağı kapattıktan sonra dört veya beş yemek kaşığı bikarbonat dökün ve karışımı karıştırarak tüm bikarbonat kalıntılarının erimesini sağlayın. Daha sonra çözeltiyi gidere dökün. Bu yöntem özellikle tuvalet için geçerlidir. Bikarbonatın gece boyunca yeterince çözünmesine ve harekete geçmesine fırsat vermek için işlemin yalnızca akşam yapılması tavsiye edilir.

Tabii ki bu arada tuvalet kullanılmamalıdır. Daha sonra tuvaletin sifonunu çekebilirsiniz: değişiklik belirgin olacak , sifon artık kötü kokmayacak, aslında herhangi bir kötü kokudan tamamen arınmış olacak.

Zor durumlarda, dolayısıyla aşırı kokan giderlerde bikarbonat ve sirkeden oluşan bir solüsyon tavsiye edilir. İki bileşen birlikte tüm kalıcı kötü kokuları ortadan kaldırmayı başarır. Önce tahliye tapasını çıkarın, ardından lavaboya veya duşa 100 gram bikarbonat serpin. Yarım litre suyu kaynatın, ateşi kapattıktan sonra bir bardak sirke ekleyin ve solüsyonu gidere dökün.

Su ve sirke bikarbonatla temas ettiğinde hafif bir köpük oluşturur. Bu, kötü kokularla kısa sürede mücadele edebilir. Karışımı en fazla bir gece bekletin , ardından su jetini açın, kötü kokular artık ortadan kalkacaktır.

Faydalarından tam olarak yararlanmak için limon nasıl kullanılır?

Bunlara bir de sirke gibi ev temizliğinde eksik edilmeyen limonu ekliyoruz. 2 limonun suyunu gidere dökün ve bir veya iki saat bekletin. Limonun en az bir gece pis kokulu giderlerle temas halinde kalması çok daha etkili olacaktır.

Ertesi gün gidere biraz su dökün , koku tamamen kaybolacaktır. Ayrıca geride mükemmel bir limon kokusu bırakarak uzun süre hoş bir tazelik ve temizlik hissi verecektir.

Sitrik asit

Son olarak sitrik asit var, sadece 150 gram yeterli , bunun bir litre kaynar suya dökülmesi gerekiyor.

Karışımı , lavabo, duş, küvet veya tuvalet olsun, pis kokulu giderlerde en az bir gece bekletin . Daha sonra su jetini açıyorsunuz ve hepsi bu.

ev