Koklamaktan asla vazgeçmeyen mumu hiç gördünüz mü? Evde kendin yapabileceğini biliyor muydun? Sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Böylece odalarınız haftalarca mis gibi kokacak.

Hiç sözde sonsuz mumu duydunuz mu ? Koklamaktan asla vazgeçmeyen odur . Sadece birkaç malzemeyle doğrudan evde hazırlayabilirsiniz. İşte evinizdeki tüm odaları parfümlemek için ihtiyacınız olan şeyler .

Mumlar, dünyanın en çok talep edilen moda aksesuarı

Son zamanlarda mumlarla dolu bir eve sahip olma trendinin ne kadar yayıldığını siz de fark etmişsinizdir. Klasik ışık verenlerden değil , odaları süsleyen, aynı zamanda hoş bir koku veren kokulu olanlardan bahsediyoruz .

Evdeki mumlar

Mumlar günümüzde gerçek bir dekoratif aksesuar olarak değerlendirilebilir ve belki de eve iyi gelen, çevreyi bile bozmayan en doğal trendler arasında sayılabilir.

Bazıları özel kokularla yapılır ve aromaterapi etkisiyle , yani parfümü soluyan kişiye rahatlama ve huzur vermek için kullanılır. Bunun yerine diğerleri sinek ve sivrisinek gibi böcekleri evlerimizden uzak tutabilir . Kısacası hangi amaçla kullanmak isterseniz isteyin, mumlar her zaman işinize yarar.

Ama onları her satın aldığımızda her zaman ortaya çıkan rahatsızlık nedir ? Açıkça yıprandıkları gerçeği . Bununla birlikte, sözde ebedi mumların var olduğunu biliyor muydunuz ? Koklamaktan asla vazgeçmeyenler bunlar . Sadece birkaç malzemeyle bunları evde de nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Koklamaktan asla vazgeçmeyen mum: işte onu yapmak için gereken malzemeler

Şu sıralar en trend ve en çok talep edilen aksesuarlar arasında pek çok kişinin evini süsleyen mumlar yer alıyor. Dekorasyon ve tasarımın baş kahramanları, sadece güzel olanlar değil, süper kokulu olanlar da var.

Bununla birlikte, kendimizi mum alırken bulduğumuzda , er ya da geç mumların söneceğini -yapıldıkları mumun tükendiği göz önüne alındığında- ve her şeyden önce artık kokmayacağını biliyoruz : kokuları algılanamaz hale gelecek.

Ancak size kokusu hiç bitmeyen bir mum olduğunu söylesek , inanır mıydınız? Ebedi olarak tanımlanandan bahsediyoruz . Sadece birkaç malzemeyle evde yapabilirsiniz.

Nasıl yapılacağını merak mı ediyorsunuz? Öyleyse hemen başlayalım. Öncelikle manav veya süpermarkette bulabileceğiniz kireci almanız gerekiyor . Bıçak yardımıyla en az dört dilim kesin.

Daha sonra mumumuz için temel görevi görecek bir kavanoza (kesinlikle cam olduğundan emin olun) içine üç yemek kaşığı kaba tuz ve dört dilim limon dökün.

Daha sonra üzerini geçecek kadar su ekleyin ve bir avuç karanfil ile bitirin . Ardından birkaç damla limon esansiyel yağı veya tercih ettiğiniz koku (hoş kokunun mümkün olduğu kadar uzun süre devam etmesi için narenciye kokuları kullanmanızı öneririz).

Son olarak, bir tepeleme yemek kaşığı yemeklik yağ dökün . Daha sonra plastik bir kap alın ve makas yardımıyla tabanını kesin . Bir tornavidayla plastiğin ortasına bir delik açın .

Doğrayacağınız bir mumun fitilini bütün olması için alın ve bardağın dibine açtığınız delikten geçirin . Şimdi içine daha önce tuz, misket limonu, zeytinyağı ve damla uçucu yağ koyduğunuz cam kavanoza koyun .

Koklamaktan vazgeçmeyen mum nasıl yapılır?

Tamamlamak. Sonsuz mumunuz hazır . Açmaya çalışın, hoş kokunun evinizin her odasını saracağını göreceksiniz . Kilerde de bulunduracağınız birkaç basit malzemeyle, kokusu hiç bitmeyen bir mum yapabilirsiniz .

Bu aksesuar sadece moda değil, aynı zamanda bedeni ve zihni rahatlatmak için de kullanışlıdır . Örneğin kireç, ama aynı zamanda narenciye esansiyel yağı damlaları da beynin rahatlamasına yardımcı olur. Yorucu ve telaşlı bir günün ardından yakmak için birebir, kokusu bitmeyen mum gerçekten işinize yarayacaktır.