Orkide köklerini ve çiçekleri açabilen bir madde olduğunu biliyor muydunuz? Tüm yıl boyunca çalışır, hangi madde olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Sebze

Orkidelerin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlamak için gerçekten mucizevi olan ve köklerin en iyi şekilde gelişmesine yardımcı olan bir madde var. Aloe Vera jeli hakkında her şeyi ve orkide kökleri yetiştirmek ve bu güzel bitkilerle güzel çiçekler elde etmek için nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Orkide

Aloe Vera jeli, orkidelerin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlar

Besinler açısından faydalı ve zengin olan Aloe Vera jeli, güzel, mükemmel nemlendirilmiş ve sağlıklı orkidelere sahip olmak ve bunları apartmanda bile her yerde yetiştirmek için mükemmel bir çözümdür. İşte jeli nasıl elde edeceğiniz:

  • Keskin bir bıçak kullanarak bir Aloe Vera yaprağı kesin;
  • Jeli çıkarmak için, üstten başlayarak ince bir yan şerit kesin;
  • Alet ile ayrıca kabuğun geniş kısmını kesin;
  • Bir fan gibi açın, içinde yapışkan jel var;

Bu noktada, orkidelerinizi çeşitli şekillerde büyütmek için Aloe Vera yaprağını kullanabilirsiniz. İşte yaprağı aloe vera jeli ile kullanmanın en sık kullanılan yöntemlerinden bazıları.

Orkidelerde Aloe Vera jeli kullanma yöntemleri

Aloe Vera jelini orkidelere uygulamak için çeşitli yöntemler vardır, hepsi de etkilidir, ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmak için. Jeli orkidelere uygulamak ve gür çiçek açmalarını sağlamak için oldukça hızlı bir yöntem, açık aloe yaprağını jelle doğrudan bitkinin yapraklarına geçirmektir.

Bu şekilde orkide, Aloe Vera jelinin tüm besinlerini emer ve daha fazla kök üretebilir ve geliştirebilir. Yaprak, jelde bulunan tüm maddeleri emmek için bir yol sağlamak için bitkinin gövdesine de geçirilmelidir.

Orkidenin Aloe Vera jelinin faydalı maddelerini emmesini sağlamanın bir başka yöntemi, açık yaprağı bitkiye bir parça plastik veya elastik bir bantla tutturmaktır. Bu şekilde, gövdenin ve yaprakların üstünde durarak hareketsiz kalacaktır.

Aloe yaprağı, jel kuruyana kadar bırakılmalıdır. Açık yaprağı bitkiye bağlarken uyulması gereken bir önlem, çok fazla sıkılmaktan kaçınmak, ancak orkideyi rahatsız etmeyecek yumuşak bir şekilde bağlamaktır. Bu yöntemlerle bitkiler yeni kökler üretecek ve bu da onları bol ve yemyeşil çiçek üretimlerini garanti altına almaya yönlendirecektir.

Aloe Vera

Orkidelerden kök ve çiçek yetiştirmek için aloe vera

Aloe Vera   jeliOrkide bitkilerinin yeni kökler üretmesini sağlamak için mükemmel olmasının yanı sıra, bu muhteşem bitkilerde yeni dallar yetiştirmek için de mükemmeldir. Bu maddeyi budama yaparken, dalları kestikten sonra kullanabilir ve bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz:

  • Orkide bitkilerini kurutun;
  • Jeli Aloe Vera yaprağını ovalayarak dallara uygulayın;
  • Bunu haftada iki kez yapın.

Bu şekilde dallar yumuşar ve kesimi yaptığınız uçlar her zaman nemli kalır. Yakında bitkinin yeni dallar üreteceğini ve bunun da yeni orkide çiçekleri üretimi anlamına geleceğini göreceksiniz. Aslında, bir dalda bitki daha fazla çiçek üretecek, evde, terasta veya bahçede, tercih ettiğiniz her yerde harika bir çiçeklenme köşesi yaratacaktır. Orkidenin kök ve çiçek üretmesini sağlamak için burada jeli kullanmanın başka bir yöntemi:

  • Aloe Vera yaprağından tüm jeli keskin bir bıçakla çıkarın;
  • 1 litre ve bir buçuk su içeren bir kaba koyun;
  • Gece boyunca ıslanmasına izin verin;

Su, orkideleriniz için gübre olarak kullanılmaya hazırdır. Bitki başına 8 yemek kaşığı koyun ve bunu ayda bir kez yapın. Orkideleriniz istedikleri zaman kök ve çiçek üretecek ve güzel olacak!

ev