Bildiğiniz gibi, kabartma tozu çok yönlü gücü ile ünlüdür. Sık sık tıkanıklıkları açma ve lekeleri giderme yeteneğini tanırsak, aynı zamanda ev için etkili bir koku giderici görevi gören bir tozdur. İşte kokuları gidermek için kullanmanın 7 yolu.

Tek başına veya diğer doğal bileşenlerle birlikte kullanılan kabartma tozu, özellikle banyonuz olmak üzere iç mekanınızın kokusunu etkili bir şekilde gidermek için en iyi doğal ürünlerden biridir. Kötü kokuları etkisiz hale getirmek ve daha taze iç mekan havasının tadını çıkarmak için onu kullanmanın yedi yolu.

bikarbonat

Kokulu bir iç mekan için kabartma tozu kullanmanın 7 yolu

1. Bir ev kokusu

Evin kokusunu gidermek için birkaç güçlü kokulu sprey planlanıyorsa, daha az güçlü ama daha az etkili bir alternatif denemenizi öneririz. İçine bir yemek kaşığı karbonat,  birkaç damla tarçın veya limon yağı ve su koyduğunuz bir sprey şişesi alın.  Karışımı çalkalayın ve ardından ev tekstili üzerine püskürtün. Parfümlü atmosfer garantilidir.

2. Uçucu yağ tekniği

uçucu yağ şişesi

Kokulu  bir oda spreyi için , bir bardak kabartma tozu ile 15 damla esansiyel yağı bir cam kavanozda karıştırın. Nane, çam, lavanta ve hatta okaliptüs gibi aromalar arasından seçim sizin.

Ardından   kavanozu kapatmadan önce nane veya biberiye gibi kuru bir bitkiden bir çay kaşığı ekleyin. İyice karıştırıldıktan sonra açın ve kokunun giderilmesi gereken bir odaya koyun.

3. Ekşi bir koku

Keskin kokular bazen yeni temizlenmiş mekanların ayırt edici özelliğidir ve en azından ruh halini iyileştirdiğini söyleyebiliriz  . Böylece, bir anlık ferahlığın tadını çıkarırken iç mekanınızın kokusunu gidermek için yarım bardak kabartma tozu ve 15 damla limon esansiyel yağı karışımı yapın ve büyük bir yemek kabına dökün. Daha sonra kabın üstüne kağıt kahve filtresi yerleştirin ve ince bir kordonla sıkıca bağlayın. Birden fazla doğal numara sayesinde kokuları giderebileceğiniz mutfak, banyo veya buzdolabını parfümlemek için ideal bir teknik.

4. Bir oda spreyi

Toksinlerden zarar görmeden havayı arındırmak paha biçilemez. Bunu yapmak için, sodyum bikarbonatı birkaç damla en sevdiğiniz uçucu yağla birlikte bir cam kaba dökün.  Açıklığı kapatmak için bir şerit veya kordon  ile kavanoza sıkıca bir kare kanvas bağlayın.

5. Kokusuz bir oda spreyi

kabartma tozu kabı

Parfümlere karşı hassas olanlardan veya uçucu yağları sevmeyenlerdenseniz, ev tozunun koku giderici gücünü koku eklemeden çok iyi kullanabilirsiniz. Bu durumda, bir kaseye biraz toz koymanız ve evin stratejik alanlarında açıkta bırakmanız yeterlidir  . Kaseyi yüksek bir yere yerleştirmeyi tercih ederek çöp kutusunun, tuvaletin veya sobanın çevresini düşünün. Bu numara ile diğerleri arasındaki tek fark, tek başına kabartma tozunun kokuları emmesinin daha uzun sürmesidir.

6. Derin temizlik

Bazen sorunu kokunun kendisinden ziyade kaynağında ele almak daha önemlidir. Bunun için gerekirse giderleri açmayı, lavaboları düzenli temizlemeyi ve çöp kutularını temizlemeyi unutmamayı düşünerek uzun vadeli düşünmelisiniz.

Örnek olarak paslanmaz çelik bir lavabo kullanarak, üzerine yeterli miktarda kabartma tozu serperek başlayın ve ardından yüzeyi bir süngerle ovalayın. Biraz beyaz sirke dökün. Gideri derinlemesine temizlerken kalan kalıntıları çözecek efervesan bir reaksiyon gözlemleyeceksiniz  .

7. İyileştirilmiş uyku

lavanta tarlaları

Gece uykunuzu iyileştirmek için,  lavantanın dinlendirici etkileriyle birleşen kabartma tozunun hava temizleyici gücü,  bunu yapmanın harika bir yoludur. Yarım fincan kabartma tozu ile 20 damla lavanta esansiyel yağını karıştırdığınız küçük bir kavanoz alın. Daha sonra kokunun fazla yayılmasını önlemek için kavanozun tekrar kapatılması veya küçük bir tülbent parçası ile kapatılması tercih edilir. Sonuçta, bütün gece boyunca burun deliklerinizi ona maruz bırakacaksınız.

Kabartma tozu ve bu 7 dahiyane numara şaşırtmaktan asla vazgeçmez. Bunun nedenleri, bu ünlü ev tozunu denemek, onu benimsemektir.

ev