Orkidenizin güvenli bir şekilde büyümesini garanti edecek en iyi tekniği keşfetmek ister misiniz? İşte bu amaç için geçerli bir müttefik olacak bileşen.

Orkide kaşığı

İnandığınızın aksine,  bitkilerimizin büyümesine ve sağlığına gerçekten yardımcı olabilecek bazı bileşenler vardır  . Bu yazıda orkideler için zengin bir faydalı madde kaynağı garanti altına alacak olağanüstü bir teknik keşfetmenize yardımcı olmak istiyoruz   . Burada bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Öncelikle orkide yetiştirmenin en iyi yolunun ne olduğu söylenmelidir. Bir iç mekan bitkisi olduğundan  güneş ışınlarıyla temastan açıkça zarar görür  . Her ne kadar ışığa ihtiyaç duysa da orkidenin yaprak ve köklerinin asla güneş ışığına maruz bırakılmaması tavsiye edilir.

Orkideniz için güneydeki bir konumu seçmek bu sorunu en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Aslında tüm ev bitkileri gibi orkide de belirli koşulları sever.

Ayrıca  sulama konusunda  orkidenin diğer “dış mekan” bitkilerinden daha az suya ihtiyacı olacaktır. Ancak sıcak aylarda abartmadan bu anlamda talebi artırmak önemli olacaktır.

Ancak orkidenizin doğal büyümesini ve çiçeklenmesini nasıl artıracağınızı keşfetmek istiyorsanız   , aşağıdaki paragraflarda size sunmak istediğimiz tavsiyeleri kaçırmamalısınız. Gelin her şeyi birlikte analiz edelim.

Orkide büyümesi: işte ideal teknik

Orkidenin   en iyi şekilde büyümesi için yeterli gübreye ihtiyacı vardır. Bu bitkinin en çok ihtiyaç duyduğu elementler azot, potasyum ve fosfor olacaktır. Gübreleme sıvı formda, güvenilir fidanlığınızın önereceği özel ürünlerle veya bazı çubuk gübrelerle yapılabilir.

Orkide

O zaman çam kabuğu olan bir zemini tercih etmeniz tavsiye edilir   . Bol su birikintisinin oluşmasını önleyeceğinden orkide için idealdir. Köklere zarar verebilirler ve uzun vadede orkidenize onarılamaz derecede zarar verebilirler.

Bakımı kolay bir bitki olmasına rağmen her zaman her şeye maksimum dikkat etmeniz gerekecektir.  Örneğin parazitlerin yayılmasından her zaman kaçınmalısınız  . Hiçbir zaman kimyasal ürünlerle tedavi yapılmaması, her zaman doğal çözümlere güvenilmesi tavsiye edilecektir.

Ancak daha sonra, orkidenizin köklerine ve yapraklarına belirli bir üründen bir çorba kaşığı sürmenin inanılmaz faydasını size göstermek istiyoruz. Yaprakların güçlü büyümesine  ve  köklerin gözle görülür şekilde güçlenmesine şaşıracaksınız   . Burada bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Bu malzemeden bir çorba kaşığı yeterlidir.

Bu doğal gübrenin temeli olarak kullanılacak malzeme  haşlanmış mısır olacaktır  . Tek yapmanız gereken   bu üründen  100 gramını bir kaba koyup  üzerine tercihen oda sıcaklığında bir litre su eklemek. Şimdi nasıl ilerlemeliyim? Haşlanmış mısırın orkideleriniz için neden inanılmaz bir müttefik olacağını keşfedelim. Detaylar burada.

haşlanmış mısır

Haşlanmış mısır çeşitli  antioksidan maddeler içerir  ama sadece bu değil. B vitamini  ,  C vitamini  ,  lif  ve ev bitkiniz için diğer birçok faydalı besin açısından zengindir  . Bu bileşen kökleri güçlendirecek ve çiçeklenmenin yayılmasını teşvik edecektir.

Haşlanmış mısır ile suyu iyice karıştırmak gerekecek. Elde edilen karışımın bir elekle iyice süzülmesi gerekir. Bu meyve suyunun çok değerli olduğu kanıtlanacak.  Haşlanmış mısır bazlı bu sıvı karışımla tedaviye devam etmenin iki yolu vardır  .

Öncelikle orkidenizin her bir kökünü bu meyve suyundan yaklaşık 3 çay kaşığı kadar sulayabilirsiniz   . Bu işlem gerektiği kadar gerçekleştirilecek ve gerekli olacaktır çünkü tüm besinler orkideniz tarafından daha kolay emilecektir.

Ancak elde edilen sıvı başka bir şekilde de “kullanılabilir”. Her şeyi sprey şişesiyle birlikte bir kaba koyacaksınız   . Tek yapmanız gereken bu suyu orkide yapraklarına vermek ve solüsyonu ara sıra üzerlerine püskürtmek. Zaman geçtikçe  orkidenin katlanarak büyüdüğünü  , daha güçlü ve sağlıklı hale geldiğini fark edeceksiniz.

Bu çözüm aynı zamanda orkidenizin   parazitik zararlıların saldırısından kaynaklanan herhangi bir hastalığın yayılmasını önlemesine de yardımcı olacaktır.

ev