Press ESC to close

Kolayca büyüyen 12 hızlı büyüyen tohum

Bitkilerinizi çimlendirmek için botanikçi, çiftçi veya bahçıvan olmanız gerektiğini düşünüyor musunuz? Sahte ! Prosedür zor değil… Sadece sabır! İşte bu…Çünkü evet, bazı tohumların çimlenmesi gerçekten çok uzun sürüyor…Ve bu çok sıkıcı! Hele bir an önce bahçemizi veya terasımızı süsleyen bitkiler görmek istiyorsak! Nasıl yapılır ? Süper hızlı büyüyen bazı tohumlar var: Çok kısa sürede güzel çiçekler, lezzetli sebzeler ve inanılmaz aromalara sahip otlar! Yemyeşil bir bahçe ve sebze bahçesi sizindir!

Hızlı büyüyen sebze bitkileri. Küçük liste!

Güzel ve yemyeşil bir sebze bahçesi , ne zevk? Hızlı büyüyen birçok sebzemiz var. Daha iyi ! Bazıları çeşitli çeşitlerde gelir. Sonuç: tat tercihlerine ve hava koşullarına bağlı olarak daha da fazla seçenek! Size kısa sürede yetişen sebzelerden bazı örnekler veriyoruz!

 Turp

Mükemmel derecede sağlıklı bir sebze… Lif, C vitamini… Ek olarak, hızla çimlenir: Beş ila 10 hafta ve her şey yolunda! Şalgam yemeklerimize tatlılık ve çıtırlık katar. Kim daha iyi diyor!

Şalgam ilkbahar donlarından iki ila üç hafta sonra ekilir. Bunlar sadece 3 ila 5 gün sonra ortaya çıkar. Çok hızlı!

şalgam dikildi

Anlayacaksınız, hızlı büyüyen bir sebzeyi sebze bahçenize eklemek istiyorsanız, şalgam harika bir seçim! Yeni başlayan biri olarak bile başaracaksınız… Turp fideleriyle de deneyin, onlar da hızlı büyümek için mükemmel sebzelerdir…

Kabak

Ah, anneannelerimizin kadifemsi çorbasını hatırlatan bu çok yönlü ve dayanıklı sebze…Nisan veya Mayıs aylarında doğrudan toprağa ekilir…Kolay ekim kategorisindendir. Çimlenme zamanı? Sadece maksimum 6 ila 12 gün arasında. Bu kadar !

Ortadan ikiye kesilmiş kabak

Güneş, kompost, toprak gübresi ve bitti! Squash’a yayılması ve iyice sulanması için yeterli alan verin. O kadar karmaşık bir şey yok, değil mi?

pancar

İhale yaprakları ve yenilebilir köklerin yanı sıra pancar , bol miktarda antioksidan yükü ve lif sağlar. Çimlenme zamanı? Ortalama 10 gün… Sıcaklığa bağlı olarak: 10 ile 22°C arasında. 8-12 gün hatta biraz daha bekleriz…

Bahçede yetiştirilen pancar sepeti

Başka bir avantaj! Pancar tohumları çok az bakım gerektirir. Sadece bu ! Tohumlar Mart’tan Temmuz’a kadar doğrudan zengin toprağa ve sığ oluklara ekilir ve hafifçe toprakla örtülür. Güzel pancarlar senin. Şans !

Hangi çiçek tohumları çok hızlı büyür?

Bahçenize biraz hayat katmak ister misiniz? Küçük renk dokunuşunuzu getirmek ister misiniz? Artık arama yapmayın! İşte dış görünüşünüzü güzelleştirecek çiçeklerin bir listesi. Başka bir şey ! Çabuk çimlenirler. Bir taşla iki kuş vurmaya yeter!

zinyalar

Parıldayan renkleriyle bahçenizi aydınlatmak için çinilerden daha iyi ne olabilir! Toprak ısınır ısınmaz onları ekiyoruz…Genç sürgünlerin sadece 10 ila 14 gün içinde ortaya çıktığını görüyoruz…Birkaç hafta içinde çiçek açtıklarını görüyoruz…mükemmel canlı ve enerji verici tonlarla. Gerbeau bahçecilik sitesinde açıklandığı gibi zinyalar Mayıs ayında ekilir . Onları tam güneş alan bir yere koyuyoruz ve kök salmalarını izlemekten mutluluk duyuyoruz. Yakında rengarenk çiçeklerden oluşan bir yatak!

Zinnia turuncu, sarı ve mor

Endişelenmek

5 ila 8 gün… Bu çiçeğin çimlenmesi için geçen süredir. Çabuk bitti! Çok az bakım gerektirir ve herhangi bir manzaraya biraz neşe getirmek için hızla büyür. Ayrıca kadife çiçeği, kelebekler ve arılar gibi faydalı tozlayıcıları çeker! Ne iyi !

Kadife çiçeği ekimi ilkbahar veya yaz ortasında yapılmalıdır. İyi drene edilmiş bir toprağı tercih ediyoruz, kadife çiçekleri nemli alanlara tahammül etmiyor, daha fazla güneş… İşte böyle!

Bahçede kadife çiçeği

Evren

Kozmos 5 ila 7 gün içinde çimlenir! Harika, değil mi? Canlı yaprakları her türlü dış mekanda büyüleyici bir atmosfer yaratır! Hızlı büyüyen çiçekler olan Cosmos, kereviz için mükemmel bir arkadaştır. Don tehlikesi ortadan kalktıktan sonra ekilir… Tam güneş ve minimum sulama, işte bu çiçeklerin ihtiyacı olan… Çok basit!

evren çiçekleri

Ayçiçeği

Ayçiçekleri en hızlı büyüyen tohumlar arasındadır . 5 ila 7 gün arasında çimlenebileceklerini biliyor muydunuz? Güzel mevsimin ortakları, parlak sarı çiçekleriyle balkonları ve bahçeleri aydınlatıyorlar… İlkbahar donlarından sonra doğrudan toprağa veya büyük saksılara ekilirler. helianthus annuus ayçiçeğinin özellikle nisan ayında ekilirse 4 metre yüksekliğe kadar ulaşabildiğini biliyor muydunuz… Şaşırdınız mı?

ayçiçeği tarlası

Hangi bitkiler hızlı büyür? Hızlı büyüyen aromatik bitkiler!

Hızlı bir şekilde aromatik bitkilerden oluşan bir bahçeye mi sahip olmak istiyorsunuz? Bu bitki tohumları çeşitleri tam size göre!

çemen otu

Çemen otu narin yapraklarıyla körilerinize, çorbalarınıza ve salatalarınıza eşsiz bir lezzet katar. Daha iyi ! Çoklu sağlık yararları ile bilinir . Mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağıdır.

Bu çok faydalı bitki 3-5 günde çimlenir. İlk yaprağa gelince, onu bir hafta sonra görüyoruz!

Kurutulmuş kereviz yaprağı

Reyhan

Fesleğen, iyi düşünülmüş bir seçim! Eşsiz bir tada sahip, bir ila iki hafta içinde çimlenir. Fesleğen, Haziran’dan Eylül’e kadar bir hasat için Şubat’tan Temmuz’a kadar ekilir. Kaliteli toprağa (verimli, nemli ve iyi drene edilmiş) ve günde 6 ila 8 saat güneş ışığına ihtiyacınız olacak. Ah! Fesleğeni don riskinden kaçınmak için saksılara dikmeyi unutmayın. Her şey yolunda!

Fesleğen yaprakları

Bir aydan kısa sürede büyüyen nedir? su teresi!

Le monde bahçecilik sitesine göre su teresi tohumları 5 ila 10 gün içinde çimlenir . Evet, ama…sıcaklık 20° civarında olmalı…En hızlı büyüyen bitkidir. 2 ay sonra hasadını yapıyoruz… Su teresi, salatalar ve sandviçler için mükemmel bir biber aromasına sahip. Nefis!

 su teresi yaprakları

Su teresi dikmek için kaliteli toprağa, saksıya, suya ve iyi bir drenaja ihtiyacınız olacak! Tüm yıl boyunca evin içinde yetiştirilir, ama aynı zamanda dışarıda da… Daha sıcak iklimlerde kışı veya sonbaharı, daha ılıman iklimlerde ise ilkbaharı tercih ederiz.

Sevgili okuyucular ve tomurcuklanan bahçıvanlar, bahçenizi güzelleştirmeye ve biraz renk katmaya hazır mısınız? Size kalmış …