Kanepedeki bir avuç tuz, çok can sıkıcı bir şeyi ortadan kaldırmak için yeterlidir. İşte tüm bunların neyle ilgili olduğu ve bunu neden her zaman yapmanız gerektiği.

Kanepeye çıkıyor

Burası her gün oturup dinlenebileceğiniz, bakterilerin ve nemin fırtına gibi alıp yuvalarına dönüştüğü bir yer. Herkese maksimum konfor sağlamak için her evde bulunan, özenle seçilmiş mobilyalardan bahsediyoruz . Açıkçası burası saygı duyulması gereken ve sürekli dezenfekte edilmesi gereken bir yer çünkü mikrop ve bakterilerin yanı sıra kötü koku ve küf oluşturan klasik ev nemi ile de temas ediyor. Ayrıca her gün tuz kullanımının tavsiye edildiğini de bileceksiniz: Bugünden itibaren bunu her zaman yapacaksınız.

Kokan ve nemli koltuk, nedenleri nelerdir?

Kim her saat başı dinlenmek, televizyon izlemek ve arkadaşlarını ağırlamak için temiz kokulu bir kanepeye sahip olmak istemez ki ? Etrafta dolaşmanın bir anlamı yok, dört ayaklı dostumuz uyurken biz kirli çoraplarla, her türlü kıyafetle kanepede oturuyoruz.

Bu dinlenme, konukseverlik ve eğlence mekanının sürekli olarak dezenfekte edilmesi gerekiyor çünkü mikroplar ve bakteriler orayı evleri olarak kullanmak için sabırsızlanıyor. Hepsi bu kadar değil, mutfak ve banyodan gelen nem döşemeye ve yapının içine sızarak küflenmeye uygun alanlar yaratıyor.

kokulu kanepe

Kanepenin temiz, sterilize edilmiş olması ve evin her tarafına yayılan o özel koku ile küf oluşumuyla mücadele edilmesi önemlidir . O zaman eğer oyun oynayan çocuklar ve salyalarını bırakarak uyuyan hayvan dostları varsa o zaman mükemmel bir karışımla hemen harekete geçmenin zamanı gelmiş demektir.

Kanepedeki tuz: neden her gün böyle temizleyelim ki?

Uzmanlar bize koltuk için olağanüstü bir karışım elde etmek için doğal ilaçları kullanmayı öğretiyor . Tuz, günümüze kadar gelebilmiş, duvarlardan ve kumaşlardan tüm nemi emmek için ideal olan eski bir maddedir.

Bu bileşene, sanitasyon, antibakteriyel ve aynı zamanda kokulu özellikler açısından zengin sodyum bikarbonat ekliyoruz. Daha sonra bir damla esansiyel yağ ile kanepeye ve odalara yayılan koku garanti edilir.

Nasıl yapılır? Mükemmel ve doğal bir karışım için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 6 yemek kaşığı karbonat
  • En sevdiğiniz kokunun 3 damla esansiyel yağı

Kompakt bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın. Hemen ardından her şeyi klasik tuzluluğa koyun ve bu maddenin bol ve cömert dozlarını tüm kanepeye serpin.

Kaba tuz

En az iki saat , en fazla bir gece etki etmesi için bekletin . Ertesi sabah beyaz maddeyi süpürün: Nihai sonuç, sterilize edilmiş, temiz, nemsiz ve çok hoş kokulu bir kanepe olacaktır. Tavsiye? Karışımı köpek ve kedi yataklarında da kullanarak hedefe ulaşmak için işlemi her hafta tekrarlayın.

ev