Kolunuza bir çay kaşığı zerdeçal koyun ve farkı göreceksiniz. O yüzden herkes yapmaya başladı, sebep inanılmaz.

Koldaki zerdeçal

Zerdeçal baharat olarak kullanılan doğal bir maddedir . Aslında her şeyden önce Hindistan’da yetişen Asya kökenli bir yumrudur. Her şeyden önce, gerçekte bir ilaçtan hiç bahsetmiyor olsak bile, çok etkili özellikleriyle bilinir. Bununla birlikte, iyileştirici özelliklere sahiptir.

Vücudu iyileştiren bir dizi özellik zerdeçala bağlıdır . Her şeyden önce baharata rengini veren etken madde etki eder. Ancak bu özelliklerin ne olduğunu görelim. Kesinlikle bir antioksidandır çünkü cildi serbest radikallerden korumaya yardımcı olur ve yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.

Ayrıca iltihap önleyici ve ağrı giderici özelliklere sahiptir . Aslında dokularda olduğu kadar kıkırdakta da iltihap önleyici etkisi vardır ve kas ve kemik ağrılarına müdahale eder. Ayrıca romatoid artrit gibi kronik hastalıklara karşı da yardımcı olur.

Ancak, bunlar tek özellik değildir. Bağışıklık sisteminin savunmasını artıran ve enfeksiyonlarla savaşan immünolojik özelliği hala vardır. Arındırıcı ve sindirim özellikleri . Vücudu arındırmaya yardımcı olur ve kayıtsız hücrelerin işleyişini düzenleyebilir ve ayrıca sindirime yardımcı olur.

zerdeçal özellikleri

Yani zerdeçalın pek çok faydası var ve bu yüzden birçok kişi onu kullanıyor. Ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin, aksi takdirde bağırsak sorunlarına veya başka sorunlara neden olabilir. Öyleyse zerdeçalın nasıl kullanılabileceğine ve neden herkesin koluna sürmeye başladığına bir bakalım. Gerekli tüm detaylar aşağıdadır.

Koldaki zerdeçal: bunun için var

Dediğimiz gibi   zerdeçal  ağrı kesici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir, bu yüzden ağrı ve iltihaplanmaya karşı kola uygulayacağız. Bunu yapmak çok basit ve zerdeçala ek olarak birkaç başka malzemeye ihtiyacınız olacak. Bir çeşit zerdeçal kreması yapacağız.

Başlamak için kapaklı küçük bir cam kavanoz alın ve sterilize edin. Bunu yaptıktan sonra kavanoza 50 mililitre zeytinyağı veya badem yağı dökerek başlayın . Daha sonra iki çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal, bir çay kaşığı karabiber ve iki çay kaşığı öğütülmüş zencefil ekleyin .

kol üzerinde zerdeçal

Tüm malzemeleri birbirleriyle iyice birleşene kadar iyice karıştırın. Bu noktada, bu kremayı sürmek istediğinizde bu bileşik başka bir bileşenle karıştırılacaktır . Sonra hazırlığa devam etmek için bir kase ve biraz VapoRub alın.

Kasenin içine 2 yemek kaşığı Vaporub ve daha önce oluşturduğunuz karışımdan bir tanesini kavanoza koyun. Gerisini kapatabilir ve saklayabilirsiniz. Vaporub ve yukarıdaki karışımı karıştırıp kolun ağrıyan bölgesine veya iltihap olan yere yayın . Sadece denemeniz gerekiyor, gerçekleştirme gerçekten basit ve çok hızlı.

ev