Hem kedi hem de köpek evde idrar yapabilir. Durdurmak için bu çözümü kullanabilirsiniz, böylece bir daha yapmazlar. İşte onu hazırlamak için tarif.

Hem köpek hem de kedi, bölgeyi işaretlemek için genellikle evin içine idrar yapabilir . Genellikle duvarlarda, mobilyalarda veya özellikle yeni nesnelerde yapılır. Yeni bir yastık ya da ayakkabı olsun, o eşyayı bu şekilde işaretlerler. Küçük yaşlardan itibaren anlamalarını ve alışmalarını sağlamak önemlidir.

Bunun tıbbi bir sorun olmadığından emin olun, aksi takdirde farklı bir şekilde çözmeniz gerekecektir. Öncelikle, köpeğin veya kedinin takip edeceği bir rutin oluşturmak önemlidir . Belirli saatlerde dışarı çıkmak veya sadece orada yapabileceklerini anlamaları için bir travers veya bir çöp kutusu yerleştirmek olsun.

kedi evinde işemek

Ve bunu hep aynı yerde, örneğin halı veya koltukta yapıyorlarsa, size göstereceğimiz bir tarifi kullanabilirsiniz ve bu kokuyu aldıklarında bir daha yapmazlar . Harika ürünlere ihtiyacınız yok ve şimdi bir sonraki paragrafta onlara birlikte bakacağız. Sorunu düzeltmeye çalışın.

Evde idrara çıkma: İşte çözmeniz gereken tarif

Daha önce de söylediğimiz gibi, kedi ve köpek evin içine idrar yapabilir. Suçüstü yakalanmadıkları takdirde onları azarlamanın pek bir anlamı yoktur. Aslında, bir süre sonra azarlanırlarsa hatayı pek anlamazlar. Şimdi evde genellikle çiş yaptıkları yere koyabileceğiniz bir çözüm görelim.

Köpeğinizin veya kedinizin artık eve çişini yapmadığından emin olmak için biraz karanfil, limon kokulu yüksek kaliteli çok amaçlı bir dezenfektan ve son olarak da hindistancevizi deterjanı almanız gerekir . Bunlar sadece ihtiyacınız olacak ve şimdi nasıl kullanmanız gerektiğini göreceğimiz ürünlerdir.

köpek kulübesine işemek

Karanfil çayını yaparak başlamalısın. 200 ml sıcak su hazırlayın ve içine 10 yemek kaşığı karanfil dökün, demlenmeye bırakın ve soğumaya bırakın. 200 ml karanfil çayını dökerek başlayın ve ardından 200 ml daha çok amaçlı limon dezenfektanı ekleyin .

Bu noktada hindistancevizi temizleyiciyi de dökün. Bunun sadece 100 ml’sine ihtiyaç duyulacaktır. Kaseye dökün ve üç ürünü iyice karıştırın. Daha sonra boş ve önceden yıkanmış ve temizlenmiş bir sprey şişesine huni yardımıyla dökünüz. Artık evcil hayvanınızın genellikle çişini yaptığı noktalarda oluşturduğunuz bu ürünü kullanabilirsiniz.

eve işemeye karşı kendin yap çözümü

Örneğin halının üzerine koyabilirsiniz. Güçlü koku, köpek veya kedinin işlerini yapmak için artık halıya yaklaşmayacağı anlamına gelir. Bu şekilde çok kolay çözeceksiniz. Siz de bu yöntemi deneyebilir ve hatta hedefledikleri bazı odaların zeminlerinde bile uygulama bulabilirsiniz.

Aslında hayvanın oradan uzaklaşmasına ve oraya işememesine sebep olan kokudur. Bu çözümü oluşturmak için pahalı ürünlere ihtiyacınız yok, dolayısıyla bunlar daha sonra eviniz için yeniden kullanabileceğiniz ürünler olduğu için oldukça ucuz. Tek yapmanız gereken evinizi de kontrol etmek.