Kot düğmeleri nasıl düzeltilir: hızlı bir şekilde yapmak için bilmeniz gerekenler. Bir iğneye ihtiyacınız olacak. İşte iyi bir sonuç elde etmek için takip edilmesi gereken kesin göstergeler.

Çoğu zaman kendimizi onarılacak bir kot pantolonla veya yeniden takılacak bir düğmeyle buluruz. Birkaç basit adım ve öneriyi izleyerek çok basit hale gelebilecek bir işlem. İşte nasıl. Kot pantolonunuzun düğmelerini etkili bir şekilde sabitlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki talimatları takip etmek. Mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz!

Kot düğmeleri nasıl düzeltilir: ilk ayrıntılar

Daha önce de belirttiğimiz gibi kot pantolonlarımızın düğmelerini onarmak için oldukça hızlı bir yönteme başvurabiliriz. Kısa bir süre sonra öğreneceğimiz ve en ince ayrıntısına kadar gizlenmemizi sağlayacak bir yöntem.

Aslında, kendinizi bu sorunla karşı karşıya bulabilir ve ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz: Bu yöntem sayesinde ne yapacağınızı ve her şeyden önce ne kullanacağınızı bileceksiniz.

Kot pantolonlar , bildiğimiz gibi, küresel ticaret sektöründe var olan pantolonlar arasında en dayanıklı pantolon modellerinden biridir.

Kot

Aslında, bir kot pantolon, zamanın geçmesinden kaynaklanan belirgin aşınma ve yıpranma belirtilerinden hiçbir şekilde etkilenmeden uzun yıllar giyilebilir.

Kot pantolonun değişebilecek bir yönü de tonudur . Bunun nedeni, rengin yıllar içinde kademeli olarak solabilmesidir.

Ancak bu, kot pantolonunuza ekstra bir çekicilik kattığı düşünülürse, önemsiz bir husustur.

Bu tür pantolonlar, son derece pratik, rahat ve çok yönlü buldukları ve çeşitli stillerle harika göründüğü için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Kot pantolonlarla ilgili zaman içinde değiştirilmesi veya tamir edilmesi gerekebilecek bir şey de kot aksesuarı, yani düğmedir .

Bu tip pantolonlarda kullanılan düğmelerin, diğer pantolon kategorilerine uygulamak için seçilen modellere göre çok daha dayanıklı olduğunun altını çizmekte fayda var.

Ancak onları sıkı tutan ve kotlara bağlı tutan şeyler yıllar içinde bozulabilir. İşte tam da bu yüzden kot pantolonunuzun düğmesini değiştirmek veya onarmak zorunda kalabilirsiniz .

Değiştirmeyi değil, sahip olduklarınızı yeniden birleştirmeyi tercih ederseniz, uygulamaya koyabileceğiniz kusursuz bir yöntem var. Ne sonuç olduğunu göreceksiniz!

Kot düğmeleri nasıl düzeltilir: ihtiyacınız olan şey burada

Kot pantolonun düğmesi düştüğünde ve bu tür bir onarımda pek pratik değilseniz, kesinlikle hızlı bir şekilde mükemmel bir sonuç almanıza yardımcı olacak bazı basit ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Düğme

Birçok kişi, mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlayacak şekilde yeniden takamaz. Bu, kot kumaşının genellikle diğer pantolon türlerinden daha kalın ve sert olduğunu akılda tutar.

Bu nedenle, ikincisinde sıkıca bağlı kalmanıza izin veren bir yöntemle düğme dikmek kesinlikle daha kolayken, kot pantolonlarda dikmeye gittiğinizde uzun süre bağlı kalmalarını sağlamak her zaman mümkün değildir.

Bu nedenle, düğmenin oldukça kısa bir süre sonra tekrar düşmesini önlemek için bu tür dokuma için uygun bir çözümün nasıl kullanılacağını öğrenmek çok önemlidir.

Kopan düğmenin tamirine gelince , sadece birkaç adımda basit bir iğne kullanarak kot düğmelerini hızlı bir şekilde tamir edebileceksiniz .

Kot düğmesi nasıl onarılır

Öncelikle kot pantolondan çıkardığınız düğmenin altına yerleştirmek için dairesel formatta bir parça denim kumaşa ihtiyacınız olacak . Düğmeye referansla, kot kumaş parçasının orta iç kısmına yerleştirilmesi gerekecektir . Bu noktada iğne ve ipliği kullanmaya başlarken hareket etmemesi için başparmak kumaşın ortasında olacak şekilde düğmeyi sabit tutarak ilerleyeceğiz .

İğne iplik

Bu son iki araç ile düğmenin her tarafını dikmeye başlayacak, parmağınızla üzerine yapacağınız baskı sayesinde düğmenin hareket etmesini her zaman engelleyeceksiniz.

Düğme etrafında dairesel olarak yapacağınız dikiş daha sonra bu işlem bittiğinde düğmenin üzerindeki iğne ile sıkmak için kullanılacaktır .

Aslında, düğme etrafındaki iplikle bu daireyi dikmeyi bitirdikten sonra, iğneyi kendinize doğru çekerek kot kumaşı ortadaki düğmenin her yerinde yavaş yavaş sıkabileceksiniz .

Bu noktada düğme, düğmeyi içine alan küçük bir çanta şeklini almış olacak olan kot parçasıyla tamamen kaplanacaktır .

Dikkate alınması gereken ek adımlar

Şimdi düğmeyi gizleyen kumaşın tabanının etrafına birkaç tur iplik atmaya devam edeceksiniz ve ardından pamukla elde edilen kapamayı kapalı düğmenin altında sıkıca tutmak için gidip bir düğüm atacaksınız.

Düğmeyi onarın

Sonraki aşama, kot pantolonun iliğinin içine elde edilen çantanın , düğme iliğin dışında kapalı kalacak şekilde yukarıdan sokulmasıdır .

Daha sonra iliğin içine sokulan çantanın üstünü genişleterek kot pantolonun iç kısmına sıkıca dikebilme imkanına sahip olacaksınız.

Bu, onarımdan kısa bir süre sonra düğmenin tekrar ayrılmasını önlemek için çok etkili bir yöntemdir .

Hasarı onarmanıza yardımcı olabilecek ve hem gerçekten etkili hem de basit bir yöntem.

Bu nedenle, genellikle kot pantolon ve sık sık çıkan düğmelere neden olan sorunlardan kaçınmak için bu makalede söylenenlere başvurabilirsiniz. Uzun zamandır öğrenmek için beklediğiniz bu şekilde onarılabilen düğmeler.