Bitkiler, evinizi güzelleştirdikleri ve kötü kokuları gidermemize yardımcı oldukları için iç mekanınızın olmazsa olmazıdır. Evinizde bir bitki olsun istiyorsanız işte evinizdeki kötü kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacak 7 güzel kokulu bitki.

potos

  1. Pothos

Güneydoğu Asya’ya özgü bu süs bitkisi, kötü kokularla mücadele etmek ve benzen, ksilen ve formaldehit gibi bileşikleri ortadan kaldırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yaprak dökmeyen yeşil, beyaz ve sarı yaprakları vardır ve 20 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir. Bu bitki düzenli suya ihtiyaç duyar ve yarı doğrudan ışık alır.

  1. krizantem

Krizantem oldukça dekoratif bir bitkidir, estetiğinin yanı sıra evinizdeki kötü kokuları yok etme özelliğine sahiptir.

Japonya’ya özgüdür ve büyümesi ve bakımı çok kolaydır. Toprağının günlük nemli kalması için bol ışık ve su alması gerekir.

  1. kaynananın dili

Bu bitkinin   anavatanı Güney Afrika’dır. Rustiktir ve evinizdeki hoş olmayan kokuları gidermek için idealdir. Bol ışık ve az sulama gerektirir. 50 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir ve evinizi güzelleştirir.

açelya

  1. açelya

Bu bitki Asya’ya özgüdür, gür bir şekle sahiptir ve büyük  cicekleri  vardır .  Çok fazla ışığa, serin bir ortama ve sürekli  sulamaya  ihtiyaç duyduğu için özen gösterilmelidir  .

ejderha ağacı

  1. kokulu ejderha ağacı

Bu tropikal çalı, kötü kokuları gidermek için idealdir. Bu bitki düşük sıcaklıklara dayanabilir, toprağın her zaman nemli olması için sık sulama gerektirir. Direkt ışık alması gerekir.

Gerbera

  1. gerbera

Evinizi yücelten güzel bir bitkidir. Güney Afrika’ya özgüdür ve ışık alması gerekir, ancak dikkatli olun, doğrudan ışık vermeyin. Nemli bir ortama, büyümek için sürekli sulamaya ve iyi havalandırmaya ihtiyaç duyar.

  1. şerit bitki

Bu bitki Afrika’ya özgüdür, kötü kokuları yok etme gücüne sahiptir. Toprağın her zaman nemli olması, orta aydınlatma ve 20 ila 30 santigrat derece arasında ideal bir sıcaklık olması için haftada en az bir kez sulanması gerekir.