Tuvaletleri temizlemek ve beyazlatmak gerekli ancak nankör bir görevdir. Çünkü çoğu zaman onları yıkamak için sağladığımız tüm enerjiye rağmen, bazı kalıcı kötü kokulardan her zaman kurtulmayı başaramayız. Bazen evin diğer odalarını kokan dumanlar. Ve kabul edelim ki durum gerçekten çok utanç verici, özellikle misafir ağırladığınızda.

Her şeyi denediğini mi sandın? Kibrit kutusu numarası bile mi? Ah, bunu bilmiyordun! Bunu şimdi ya da asla keşfedemezsiniz: çünkü gerçekten de, elinizde bir oda spreyi olmadığında ve kokunun acilen giderilmesi gerektiğinde, bu şaşmaz yöntem günü kurtaracaktır!

Gerçekte, bu çözüm yeni değil. Büyükannelerimiz arasında bile çok popüler. Kimyasal çözümler henüz herkese açık olmasa da, bu yöntem en yaygın kullanılanlardan biriydi. Tuvaletlerinizden sızan kötü kokuları anında nasıl yok edersiniz? Size her şeyi anlatıyoruz.

maçlar

Kötü kokuları gidermek için kibrit hilesi

Hoş olmayan tuvalet kokusundan çabucak kurtulmak için  , sadece bir kibrit, tercihen iki tane vurmanız yeterlidir. Kesin olan, alevin klozetlerdeki kötü kokuları dağıtacağı ve herhangi bir rahatsızlık duymadan hemen tuvaletlere girebileceğinizdir.

Durdurulamaz bir numara: Kibrit yanarken kükürt salacak ve bu da tuvaletlerinizin boğucu kokularını hemen kapatacak ve uzaklaştıracaktır.

Çöp torbasını da değiştirmeyi unutmayın. Bunu yapmak için, her seferinde sepetin altına uçucu yağa batırılmış bir pamuğun yerleştirilmesi tavsiye edilir.   Bu, rahatsız edici kokudan kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacak çok basit bir numaradır .

temiz lavabo

Lavaboyu temizle

Lavabo da kötü kokabilir  . Herkesin erişebileceği bir çare olan gargarayı deneyin!

Lavaboda kalan ve yıkama sırasında dışarı akan atıklar, tahliye borusunun duvarlarında birikir. Bu, hoş olmayan kokulara neden olan bakteri oluşumuna yol açar. Bu nedenle odada lağım kokusu olduğu izlenimi. Neyse ki bu kaçınılmaz değil: Lavabodan kaçan kötü kokuyu gidermek için çok basit bir numara var. Sadece gargarayı benimseyin! Diş macununda olduğu gibi, gargara da ağız kokusuna neden olabilecek bakterileri öldürür. Aynı prensipte, lavabodan sızan bakteriler de gargara ile yok edilebilir.

Nasıl kullanılır: lavaboyu temizleyin ve giderde biraz oyalayın. Bakterileri öldürmek ve kokuları nötralize etmek için gargarayı çıkarın ve lavabo kanalına biraz dökün. Gargaranın etkisini göstermesi için yaklaşık yarım saat bekleyin. Ardından sıcak su musluğunu açın ve tahliyeyi suyla iyice durulayın.

Bakterilerden kurtulmak ve banyoyu her temizlikten sonra taze ve hoş tutmak için lavaboyu gargara ile temizlemeyi düzenli olarak tekrarlayın.

Artık banyonuzdaki tüm kötü kokuları ortadan kaldırmak için oldukça sıra dışı ama yine de çok mantıklı iki ipucunuz var. Bunları sevdiklerinizle paylaşmaktan çekinmeyin!

ev