İster Candlemas Günü ister yılın herhangi bir zamanı olsun, iyi tatlı veya tuzlu krep yemeyi severiz. Yetişkinlerin ve çocukların enerjisini artırmak için kahvaltıya hazırlanabilirler. Ayrıca tatlıda veya lezzetli bir atıştırmalık sırasında misafirlerinizi memnun etmek için en güzel etkiye sahiptirler. Mutlak anlamda, doğru tarifi uyguladığınızda hazırlanması kolay görünüyor. Ancak, hata yapmayın, her zaman çok açık değildir. Basit bir sakarlık ya da birkaç yanlış hesaplama ve kreplerimiz çöpe gidiyor. Neyse ki, onları yumuşak, altın yapmak için bazı yararlı küçük numaralar var, ama hepsinden önemlisi tavaya yapışmamaları için. Onları keşfedin!

Vos crêpes ne veulent pas se décoller de la poêle ? Bien qu’il n’existe pas de recette magique, suivez nos conseils avisés, ils pourront vous aidez à les réussir sans trop d’efforts !

Krep ye

Comment éviter que les crêpes ne collent à la poêle ?

Le problème qui revient souvent au moment de la préparation des crêpes, c’est qu’elles ont tendance à coller à la poêle. Et, autant dire que c’est vraiment frustrant, surtout si leur texture est parfaitement réussie. Mais au fait, êtes-vous sûr d’avoir utilisé l’ustensile le plus approprié? Très souvent le problème découle de la poêle elle-même.

Pankek yaparken   yüzeyin sıcak ve düzgün olması gerekir ve eğer tavanız ince ise ısı merkeze daha hızlı nüfuz eder ve diğer alanlar serin kalır. Kullandığınız kap yapışmaz bir yüzeye sahip değilse, kreplerin tavaya yapışma olasılığı oldukça yüksektir.

Aynı şekilde, tava çizilirse sorun benzer olacaktır: krepler çıkmakta zorlanacaktır. Bu nedenle, yemek pişirirken kullandığınız kaplara zarar vermemek veya performanslarını değiştirmemek için her zaman dikkatli olmanız önerilir. Ancak, piyasada özellikle krepler için uyarlanmış tavalar olduğunu unutmayın.

Krepleri pişirin

Başarılı krepler için bazı faydalı ipuçları

  • Sanatın kurallarına göre mükemmel krepler  hazırlamak her zaman kolay değildir . Bu yüzden onları olabildiğince lezzetli ve altın yapmak için düşünülmesi gereken birkaç akıllı teknik var. Öncelikle: Yapışmamasını istiyorsanız uygun bir tava kullanın, daha doğrusu yapışmaz ve düz yüzeyli olmalıdır.
  • Ayrıca tavayı yağ veya tereyağı ile yağlamayı unutmayın. 1/2 çay kaşığı bitkisel veya kanola yağı kullanılması tavsiye edilir. Ancak her zaman hafif bir eliniz olsun, çünkü çok fazla yağ sorunlara neden olabilir.
  • Isı, tavaya yapışan krepleri etkileyen bir diğer faktördür. Bu nedenle her zaman düşük ısıda pişirmeyi tercih edin, çünkü alev çok yüksekse, kreplerinizin kenarları çok çabuk kızarırken içi çiğ ve yapışkan kalır. Ve ağızda çok hoş değil!
  • Bir başka harika ipucu: Çocuklarınız kreplerini yemek için sabırsızlıkla yanıyor olsa bile, her zaman hamuru dinlendirin. Pek çok aşçı, lezzetli krepler yapmak için 20 dakikanın yeterli olduğuna, ancak hepsinden önemlisi yumuşak ve lezzetli bir dokuya sahip olduğuna inanıyor.
ev