Meyve lekeleri, kurtulması en zor olanlardan biridir. İşte bu malzemeden sadece 1 kaşık ile doğal çözüm. İşte ihtiyacın olan şey.

meyve lekesi nasıl çıkar

Baharın gelmesiyle birlikte çok lezzetli bazı meyveler gelmeye başlar ancak bunlar giysilerinizi lekeleyebilir. Bir dikkat dağıtma yeter ve farkına bile varmadan kirleniyorsunuz. Bu lekeleri çıkarmak genellikle zordur ve çoğu zaman onları nasıl çıkaracağınızı bile bilmiyorsunuz.

Çeşitli doğal ilaçlar var ve ilki kaynar su. Bu, deneyebileceğiniz ilk denemedir. Olumsuz durumda faydalı olabilecek ücretsiz bir tedavi başka çareler göreceğiz. Lekeli kumaşın üzerine kaynar su dökerek lekenin çözülmesini ve dışarı doğru kaymasını sağlayabilirsiniz.

meyve lekeleri

Ancak dediğimiz gibi tüm meyve lekelerinde işe yarayan bir yöntem değildir. Daha güçlü olan ve bu nedenle farklı tedaviye ihtiyaç duyan bazıları var. Şimdi, muhtemelen zaten evinizde olan bir malzemeden yalnızca bir kaşık dolusu malzemeye ihtiyaç duyan bir tane göreceğiz.

İşte kullanmanız gereken malzeme

Gidip meyve lekelerini çıkarmak için doğal bir tuz ve limon karışımı kullanabilirsiniz . Tuz, emici özelliklere sahipken, limon yağı giderir. Bu nedenle bu kombinasyon çok etkili olmalıdır. Lekeli giyside nasıl ilerleyeceğimizi görelim.

tuz ve limon

Bir kaseye bir kaşık dolusu ince tuz dökün . Ardından limon suyunu ekleyin ve tuz eriyene kadar karıştırın. Şimdi karışımı lekelere uygulayın. Bir çamaşır fırçası ile ovalayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin . Yıkamaya devam edin. Sonra aşağıda göreceğimiz başka çareler var.

Meyve lekelerini çıkarmak için diğer çareler

Bununla birlikte, giysilerinizdeki meyve lekelerini  çıkarmak için deneyebileceğiniz başka çareler de vardır . Aşağıda bazılarını her zaman tamamen doğal ürünlerle görüyoruz. İşte bazıları:

  • Süt : Her yarım bardak su için leğene bir bardak süt dökün. Bu nedenle dozlar, kaç giysinin temizlenmesi gerektiğine göre değişir. Bir gece bekletin ve ertesi sabah Marsilya sabunu ile hafifçe ovun ve yıkamaya devam edin.
  • Marsilya sabunu : Bu klasik bir yöntemdir ve lekeli bölgeyi nemlendirmek ve ardından katı sabun bloğunu geçmek yeterli olacaktır. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve sonra durulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Marsilya sabunu
  • Buz küpü : Bunlar lekeleri çıkarabilir ancak lekenin taze olması önemlidir. Buz küpünü lekenin üzerine sürün ve ardından durulayın.
  • Sirke : Bu bileşen özellikle kırmızı meyve lekelerini çıkarmaya yardımcı olur. Sadece suyla karıştırın ve ardından lekeli giysiyi ıslanmaya bırakın.
ev