Çoğu insan, çamaşır makinesinden yeni çıkan çamaşırları hızlı bir şekilde kurutmak için çamaşır kurutma makinesine sahip değildir. Peki hava soğumaya başladığında ya da kıyafetlerinizin kendi kendine kurumasını bekleyecek vaktiniz olmadığında ne yaparsınız?

İşte kuruma süresini önemli ölçüde azaltmak için 6 basit püf noktası

çamaşır makinesi

1. Yıkama ile başlayın:

Giysileriniz narin değilse ve onlara zarar vermek istemiyorsanız, sıkma döngüsünü artırın. Sıkma döngüsü ne kadar yüksek olursa, kumaşlardan o kadar fazla su çıkarılır.

2. Havlu numarası:

Bu, özellikle çamaşır makinesinde yıkanmış giysiler için çok etkili bir numaradır.

  Düz bir yüzeye temiz bir havlu  (hatta iki tane) yayın  . Giysiyi üzerine serin, kırışıklıkları önlemek için iyice gerin, ardından havluyu giysinin etrafında yuvarlamaya başlayın (bir Noel kütüğüne sarılmış bir pandispanya gibi), böylece havlu en fazla nemi emer.

Yuvarlamadan önce giysinin üzerine fazladan bir havlu sermeyi de deneyebilirsiniz. Adımları başka bir kuru havluyla ikinci kez uygulayın.

ütü kıyafetleri

3. Ütüleme:

Bu yöntem, giysiyi ütü masasının üzerine bir havlu üzerine sermeyi, ardından başka bir havluyla (mümkün olduğunca ince) örtmeyi ve ütülemeyi içerir. Havlu, giysiyi kurutmak için ütüden gelen tüm nemi ve ısıyı emmeli, ancak zarar vermemek için doğrudan dokunmamalıdır.

4. Çamaşır ipini evin en aydınlık ve en az nemli yerine yerleştirin:

Doğal güneş ışığına doğru hareket ettirmek kıyafetlerinizi daha kolay kurutmanıza yardımcı olabilir.

5. Bir çamaşır ipi:

 Mümkünse , parmaklıkların birbirinden olabildiğince uzak olduğu bir çamaşır ipi   seçin  , böylece giysiler arasında hava dolaşabilir.

6. Bir hayran:

Aceleniz varsa, yarım saat boyunca doğrudan  kıyafetlerin  önüne bir fan koyarak da yardım alabilirsiniz  , bu da kurutma işlemini hızlandırır.

ev