Kuru bitkilerde bir çay kaşığı: Bitkilerimizin tamamen ve kısa sürede iyileşmesini istiyorsak işte yapmamız gerekenler. Kullanmaktan asla vazgeçmeyeceğiniz harfi harfine takip edilmesi gereken bir numara.

baharat tozu

Bitki meraklıları genellikle kendilerini kuru bitki problemini çözmek zorunda bulurlar. Herkes burada bulacağınız kadar yararlı ve etkili çareler bulamaz. İşte bitkilerinizi kurudukları ve zarar gördükleri zaman iyileştirmeniz için son derece geçerli bir çare. Bu yöntemle elde edilen sonuçlara hayran kalacaksınız! Bilmeniz gereken her şey hemen aşağıda.

Bitkiler kuruduğunda ne yapılmalı: ilk yararlı bilgiler

Birçok insan evlerinde bulunan bitkilerle ilgilenmeyi sever. Bazıları için bitkileriyle ilgilenmek gerçekten çok önemlidir, çünkü bu durumlarda beslenen sevgi o kadar büyük olabilir ki, hemen ve çok fazla sorun yaşamadan iyileşebilmek için ne pahasına olursa olsun bir çözüm bulmak isterler.

Hatta bazen kurudukları da olur ve bu noktada onları iyileştirebilmek için en etkili ve en iyi şekilde çözüm bulmak gerekir. Muhtemelen hızlı.

kurutulmuş bitkiler

Bu nedenle, mahvolmuş bitki bir orkide olduğunda, bu özel sorunu tedavi etmenin kesinlikle geçerli ve güvenli bir yolu buradadır. Bu durumlarda yapılacak ilk adım şüphesiz tamamen çürümüş olan tüm yaprakları çıkarmaktır .

Bu, hastalıklı yaprakların diğer orkide bitkilerinden uzak tutulması gerektiği göz önüne alındığında, göz ardı edilemeyecek belirleyici bir aşamadır.

Bu nedenle, açıkça zarar görmüş ve yerinde bırakılırsa bitkinin geri kalanına da bulaşabilecek tüm yaprakların kesilmesi önemlidir.

Bu yapıldıktan sonra çiçekler, orkidelerin canlanmasına izin verecek şekilde kesilecektir .

Alternatif olarak, çiçeklerin sapları da kesilebilir ve bu ilk işlemler yapıldıktan sonra, sağlıklı yaprakları mükemmel bir şekilde temizlemek için bitkiyi suyla durulayarak ilerlemek mümkündür .

Bu aşamada , bitkide bulunan tüm gübrelerin çıkarılması ve ayrıca tüm köklerin temizlenmesi esastır .

Başlangıçta, kuru ve zarar görmüş bitkileri canlandırmak için yararlı olana tam olarak karşılık gelen bir sonraki aşamaya geçmeden önce yapılması gereken bu ilk tedavileri gerçekleştirmek çok önemlidir.

Kuru bitkilerde çay kaşığı ile kusursuz bir yöntem – bahsettiğimiz şey bu

Bu yüzden yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra, başlangıçta yapılan kesiklerin üzerine toz tarçın serperek devam edin.

Tarçın

Bu , hastalıklı olmayan yaprakların aralarına toz tarçın serpilerek titizlikle yapılması gereken bir işlemdir .

Ayrıca orkidelerin tüm köklerine de toz tarçın serpmek gerekecektir .

Bu aşamada pratik bir kaşıkla tarçını bitkinin az önce belirtilen noktalarına azar azar dökmek kolaylaştırılabilir .

Gördüğünüz gibi, balkonlarınızda veya bahçenizdeki bitkilere büyük fayda sağlayabilecek tamamen doğal ve yapımı çok basit bir çare.

Bu özel çalışma sırasında en önemli an, bitkilerinizin iyileşmesini sağlamak için harika bir bileşen olan tarçın tozunun tam olarak kullanılarak bitkinin kesik alanlarının kaplanması ile ilgili olan an. Gerçekten bir çay kaşığı tarçın tozuna ihtiyacınız olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz ?

İşte bitkiler üzerinde yapılacak sonraki aşamalar: gözden kaçırılmaması gereken detaylar

Yukarıda anlatılanların hepsini yaptıktan sonra belirli bir zamanlamaya uymanız gerekecek. Aslına bakarsanız en az on gün en fazla 15 gün ilaçlanan bitkilere sulamaya gerek kalmayacaktır .

Ayrıca bu süre zarfında gübreleme işini yapmak bile mümkün olmayacaktır .

Bu arada, bu yöntemle tedavi edilen bitkiler, yeterince aydınlatılmış, ancak bitkiye zarar verebilecek doğrudan güneş ışığı almayan bir yere yerleştirilmelidir .

10 gün geçtikten sonra tesisinizde belirgin bir gelişme olduğunu hemen fark edeceksiniz . Aslında, onu yakalayan hastalığın tamamen iyileştiğini göreceksiniz. Bu aynı zamanda yeni yaprakların büyümesiyle de görülecektir .

Bu noktada, bitkilerinizi tedavi etmek için başka bir ürüne, yani B1 vitamini tabletlerine ihtiyacınız olacak . Bunlardan 5 tanesini bir litre suya karıştırarak almanız gerekecek .

tabletler

B1 vitamini kullanımı sayesinde elde edilen bu solüsyon ile bitkilerinizi 2 haftada bir sulayabilirsiniz .

Sulamadan önce saksıyı fazla suyu toplayacak bir kaba yerleştirmek önemlidir. Aslında, siz bitkiyi sularken saksıdan çıkacak olan ikincisi olacaktır.

Diğer bitkileri de bu özel kaseye teker teker koyarak, ardından su ve B1 vitamini tabletleri ile hazırlanmış solüsyonla sulayarak aynı işleme devam edebilirsiniz .

Daha önce ayrıntılı olarak açıklanan bulduğunuz her şeye dayanarak, bitki bakımı için kullanılan doğal yöntemlerin ne kadar etkili olduğunu tespit edebildiniz. Diğer şeylerin yanı sıra bunlar, ticari sektörde bulunabilen kimyasallara kıyasla çevreye ve insanların refahına zarar vermeyen metodolojilerdir.

Kesinlikle çok daha ucuz olduklarından ve aynı zamanda olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağladığından bahsetmiyorum bile. Burada açıklanan basit çözümü, tarçın tozu kullanarak kullandığınızda olduğu gibi .

Sonuç düşünceleri: kuru bitkilerde bir çay kaşığı

Kuru bitkilerde bir çay kaşığı ve bitirdiniz! Sana söylemiştik, değil mi? Burada az önce söylenenleri harfiyen takip etmelisiniz ve bitkileriniz güzel ve ışıltılı olmaya geri dönecektir.

Kısacası bu sorunlar karşısında nasıl davranacağını tam olarak bilmeyenler artık ancak rahat bir nefes alabilirler, çünkü az önce sunulan yöntem doğal olmasının yanı sıra gerçekten etkili. Bunu denediğinize pişman olmayacaksınız, aslında bitkileriniz size teşekkür edecek!