Bu bileşenlerin karışımı ile size lekesiz bir zemin kazandırabilecek bir ev ürünü elde edeceksiniz.

Hemen evinizde bulabileceğiniz ve zemindeki lekeleri çıkarmanıza yardımcı olacak malzemeleri sizlerle paylaşıyoruz . Bu çok basit prosedürle zemininiz eskisi kadar yeni olacaktır. Kimse bu kadar kolay olacağını bilmiyordu.

Yerdeki leke, can sıkıcı bir sorun

Yeni bir zemin döşeyen herkes, mümkün olduğu kadar temiz ve bozulmamış kalmasını ister. Sadece bu, bir dizi nedenden dolayı her zaman mümkün değildir.

Bunlardan başlıcası karoların üzerinde biriken kirlerdir . Bu nedenle, evin zeminindeki her türlü kirin derhal temizlenmesi ve temizlenmesi önemlidir. Nitekim yüzeyleri lekeleyen bazı maddeler söz konusu malzemeye onarılamaz zararlar verebilmektedir.

Lekeli zeminler

Diğer bir neden ise , asla doğrudan olmaması gereken, ancak pencerelerden, perdelerden ve onu herhangi bir şekilde azaltabilecek herhangi bir şeyden süzülen güneş ışığıdır . Güneş ışığı doğrudan zeminin bir bölgesine düşerse daha net hale gelebileceğini mutlaka fark etmişsinizdir.

Zeminde ve özellikle karolar arasındaki derzlerde leke oluşmasına neden olabilecek diğer bir sebep de toz ve kir birikmesidir. Bu nedenle, zeminin elektrikli süpürge ve su ve deterjanla temizlenmesinin şart olduğunu hatırlatırız.

Ve tam da bu son aşamada , zemini temizlemek için doğal bir ürünün nasıl yapıldığını açıklamak için bugün müdahale etmek istiyoruz. Etkili olacak ucuz ve hazırlaması kolay bir karışımdır.

Yerdeki lekeler nasıl çıkar

Evdeki zemin lekelerini çıkarmaya kararlıysanız , bugün muhtemelen evinizde bulunan malzemelerden oluşan bir karışımla bunu yapmanıza yardımcı olacağımızı bilmelisiniz.

Tek yapmanız gereken biraz beyaz sirke , biraz tuvalet ispirtosu, en sevdiğiniz bulaşık deterjanı, aromasını sevdiğiniz esansiyel bir yağ ve biraz su karıştırmak. Onları almak için kilere veya buzdolabına gitmeniz gerektiğine eminiz.

zemindeki lekeleri çıkarın

Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey bir sprey şişesine koymak . Şimdi bu karışımı doğrudan çıkarmak istediğiniz lekelerin üzerine ve tekrar yeni gibi görünmesini istediğiniz karoların derzlerine püskürtün.

Gerçekten etkili bir sonuç elde etmek için diş fırçası kullanmanızı tavsiye ederiz ki bu sizin için daha kolay olacaktır. Aslında yapmanız gereken tek şey, diş fırçasını kabuklu lekeler boyunca ve derzler boyunca gezdirerek tamamen çıkarmaktır.

Diş fırçasıyla temizlemenin çok agresif ve istilacı olduğunu düşünüyorsanız, ürünü yumuşak bir bezle uygulayarak devam edin . Kapsamlarını kademeli olarak artırmak için daha hafif yöntemlerle denemenizi ve başlamanızı tavsiye ederiz.

Sonucu daha etkili hale getirmek için bu işlemi birkaç hafta boyunca birkaç kez tekrarlayabileceğinizi unutmayın . Karışımı tekrar tekrar uyguladığınızda zemininizin eskisi gibi parlak ve yeni olacağından eminiz.