Bazı doğal ilaçlar bazı durumlarda gerçekten etkili olabilir. İşte o zaman küvetinize biraz karbonat dökmeniz faydalı olacaktır.

Küvette kabartma tozu

Küvet birçok banyonun vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Aslında pek çok kişi duşa alternatif olarak küvete girmeyi ve rahatlatıcı, sıcak bir banyo yapmayı tercih ediyor. Böylece rahatlamak için zamanı ve arzusu olanlar, küveti hazırlayıp tam bir huzur içinde, maksimum rahatlamayla yıkanabilecekler.

Ancak diğer insanlar, sabah veya akşam vücutlarını dezenfekte etmek için güzel, sıcak bir duşun daha fazla rahatlığını ve hızını tercih ederler. Ancak küveti seçenler, uzun bir iş gününün ardından rahatlamaya veya geçmiş saatlerin tüm stresini atmaya daha fazla niyetliler.

Ancak bu yazıda okuyucuya küvet veya duş kullanımı konusunda bir rehber veya iki seçenekten hangisinin en iyi olduğu konusunda bir fikir vermek istemiyoruz. Aslında bunların çoğu, bireyin tercihlerine, zevklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olacaktır.

Bunun yerine, küvete bir bardak bikarbonat soda atmanın neden önemli olabileceğini öğrenmek istiyoruz . Tamamen beklenmedik nedeni keşfetmek için tek yapmanız gereken makalemizi okumaya devam etmek. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Küvette karbonat: işte önemi

Sodyum bikarbonatın çeşitli yönlerden ne kadar faydalı olabileceğini çok iyi biliyoruz . Bunlardan bir tanesi hiç şüphesiz bazı nesnelerin temizliği ve hijyeniyle bağlantılıdır. Örneğin banyoda, banyo armatürlerindeki lekelerin ve kireçlerin giderilmesinde bu ürün oldukça faydalı olacaktır.

Küvet

Tuvalet, bide, duş ve lavaboda olduğu gibi küvet de zamanla ve çeşitli kullanımlar nedeniyle kirlenmeye eğilimlidir. Aslında su, aşırı miktarda kireç taşının dibe yerleşmesine neden olma eğilimindedir. Gerektiğinde kaldırılacaktır.

Ancak sodyum bikarbonat ile küvetin tabanında ve duvarlarında kireç, mantar ve bakteri oluşumuyla mücadele edecek çok etkili bir aşındırıcı macun oluşturmak mümkün olacaktır . Alternatif olarak bu ürün ve limon suyuyla da karışım oluşturmak mümkün olacaktır. Kireç kalıntılarını giderebilecek ve aynı zamanda çok hoş bir koku yayacaktır.

Ancak bu yazımızda, sıcak su dolu bir küvete konulduğunda sodyum bikarbonatın gerçekten inanılmaz bir işlevini daha keşfetmenizi istiyoruz . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey. Gerçekten suskun kalacaksın.

Beklenmedik fayda

Evde misiniz ve küvette güzel, sıcak bir banyo yapmaya niyetiniz var mı? Bu hareket, vücudunuzu temizlemenin ve zihninizi rahatlatmanın yanı sıra, belirli bir cilt sorununa doğal bir çözüm olarak da çok önemli olabilir . Egzamadan bahsediyoruz . Sıcak suda çözünen sodyum bikarbonatın bu cilt rahatsızlığını nasıl hafifleteceğini ve çözeceğini öğrenelim . İşte bilmeniz gerekenler.

Sodyum bikarbonat

Egzama, bazı belirli bölgelerde yanma , kızarıklık ve çok fazla kaşıntıya neden olan bir cilt rahatsızlığıdır . Egzama cildinizde toza, bazı ilaçlara karşı oluşan alerjiler gibi spesifik bir alerjiden ya da bakteriyel veya mantar enfeksiyonundan dolayı oluşabilir.

Hidrokortizon bazlı bir steroid ilaçla vücudunuzun bazı yerlerinde oluşan egzama oluşumunu tedavi etmek mümkün olacaktır. Terapi uzun süreli olabilir ve ilacın uygulanması her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Bu farmakolojik çözümdür.

Ancak bu yazımızda cildinizin bazı bölgelerindeki egzamayı tedavi etmek için tamamen doğal bir çare de gösteriyoruz .

Hatta tahmin ettiğiniz gibi küvetinizi sıcak su ile hazırlayıp içerisine büyük bir bardak bikarbonat soda batırabilirsiniz . Bu noktada kendinizi en az 15 dakika boyunca su ve bikarbonat içeren küvete sokabilirsiniz. Bu süre geçtikten sonra her zamanki gibi kurulayabilirsiniz.

Aslında  sodyum bikarbonatın  arındırıcı ve antibakteriyel özellikleri vardır . Bu nedenle bacaklar, sırt, uzuvlar ve özel bölgeler gibi vücudun tüm bölgelerindeki kaşıntılı deriye karşı etkili bir şekilde etki edebilecektir. Egzamaya karşı gerçekten çok etkili bir doğal ilaç.

ev