Sadece 50 kuruşa evye filtresi yapmanın inanılmaz yöntemini ortaya koyuyoruz. Artık gereksiz para harcamayacaksınız.

Lavabo filtresi

İşte atıkların lavabo giderine atılmasını önlemek için bir çözüm .

Lavabo, hiçbir şeyi asla gidere atmayın

Yiyecek artıklarını ve atıkları lavabo giderine boşaltmak birçok yerde yaygın bir uygulamadır, ancak bundan kaçınmamız için birçok neden vardır.

Yemek artıklarını lavabo giderine atmamamızın ana nedenlerinden biri de borularda tıkanmalara neden olabilmeleridir . Yemek artıkları borularda birikebilir ve su akışını engelleyerek bir tesisatçının tamir etmesini gerektiren bir tıkanıklığa neden olabilir. Bu pahalı ve sinir bozucu olabilir, bu nedenle yiyecek artıklarını lavabo giderine dökmekten kaçınmak en iyisidir.

boşaltırım

Artık yiyecekleri lavabo giderine boşaltmak çevre sorunlarına neden olabilir . Örneğin bir atık su arıtma sistemi kullanıyorsanız, gıda artıkları arıtma sürecinde sorunlara neden olabilir, bu da suyun kirlenmesi gibi çevresel sorunlara yol açabilir. Ek olarak, yemek artıkları, atık bertaraf alanlarında ayrıştığında metan gibi sera gazlarının üretiminde artışa neden olabilir.

Yiyecek artıkları, sağlık sorunlarına neden olabilecek böcekleri ve diğer hayvanları çekebilir . Ayrıca borularınızı temizlemek için kimyasallar kullanırsanız, bunlar suyunuzu kirletebilir ve sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kötü kokulara neden olabilirler . Bu can sıkıcı olabilir ve çok fazla zaman geçirdiğiniz bir odanın yakınında bir egzoz sisteminiz varsa sorunlara neden olabilir. Ayrıca kötü kokular, yemek artıklarında patojenler varsa sağlık sorunlarına neden olabilir.

Yemek artıkları borularınızda tıkanıklığa neden oluyorsa, sorunu çözmek için bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir . Bu pahalı ve zaman alıcı olabilir.

50 sent ile lavabo süzgeci yapın

Bir lavabo tahliye süzgeci oluşturmak, saçların, yiyecek parçalarının ve diğer kalıntıların borularınıza girip tıkanmalara neden olmasını önlemenin harika bir yolu olabilir. Başlamadan önce, bazı araçlara ve malzemelere ihtiyacınız olacak. Sert plastik boru, matkap, testere, tornavida ve biraz plastik boru yapıştırıcısına ihtiyacınız olacak.

Tüpü keserek başlayalım Lavabo tahliyesini kapatmak için ihtiyaç duyacağınız borunun uzunluğunu ölçün ve onu kesmeniz gereken yeri işaretleyin. Ardından, boruyu istenen uzunlukta kesmek için testereyi kullanın.

Filtresiz tahliye

Boru kesildikten sonra, borunun lavabo giderine yerleştireceğiniz her iki tarafına plastik boru yapıştırıcısı sürün Yapıştırıcının eşit şekilde dağıldığından emin olun ve ardından hortumu lavabo tahliye deliğine itin. Tutkalın ürün üzerinde belirtilen süre kadar kurumasını bekleyin.

Şimdi matkabınızı alın ve borunun tepesinde delikler açın. Bu delikler suyun geçmesine izin verecek, ancak kalıntıları tutacaktır. Delikleri, borularda tıkanmaya neden olabilecek saç veya diğer nesnelerin girmesine izin vermeyecek kadar küçük yapın.

Son olarak, tornavidanızı alın ve borunun altına delikler açın. Bu delikler borunun filtre edeceği suyu geçirmek için kullanılacaktır. Delikleri suyun geçmesine izin verecek kadar büyük, ancak birikintileri dışarıda tutacak kadar küçük yaptığınızdan emin olun.

Filtreyi oluşturduktan sonra, biriken birikintileri gidermek için düzenli olarak temizleyin . Bu, borulardaki tıkanıklıkları önlemeye yardımcı olacak ve lavabo tahliye sisteminin düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

ev