Lavabo giderinizi tamamen temizlemenizi sağlayan doğal bir yöntem var: kir ve kimyasallara elveda.

Lavabo giderini temizleyin

Lavabo her zaman kirlenir ve sıklıkla birikintileri, yiyecek parçalarını biriktiren ve kireçtaşı veya deterjan kalıntılarının oluşumunun kurbanı olan gidere de dikkat edilmelidir. Hemen harekete geçmezseniz, uzman bir tesisatçı çağırmak ve çok para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Drenaj borularındaki herhangi bir tıkanıklık nasıl giderilir ? Tamamen doğal ve aynı zamanda ekonomik olan bu yöntem ile derin giderleri en iyi şekilde temizlemek.

Lavabo neden tıkanır?

Lavaboya ne attığınıza dikkat etmek çok önemlidir, aslında yemek artıkları ve hatta deterjan bile genellikle giderde birikebilir . Zamanla çeşitli kalıntıların birikmesine neden olan çok fazla deterjan kullanmak gibi, önce tüm yiyecek parçalarını çıkarmadan bulaşıkları yıkamak iyi bir fikir değildir.

tıkalı lavabo gideri

Tıkanırsa, hem çok kötü kokular ortaya çıkar hem de suyun düzgün tahliye edilememesi sorunu yaşanır. Özellikle hemen önlem alınmazsa tesisatçının müdahalesi gerekli olacak ve maliyet çok yüksek olacaktır.

Lavabonun bu kısmını tamamen temizlemek için yaygın olarak kullanılan bir dizi doğal ürün ve malzemeyi kullanarak doğal çözümler devreye giriyor .

Lavabo giderinizi bu doğal ilaçla temizleyin

Sektördeki profesyonellerden yardım istemeden tek başına da yapılabilen bir operasyondur. Aslında her evde bulunan ve yaygın olarak kullanılan doğal bir ilaca ek olarak birkaç basit araç yeterli olacaktır .

İhtiyacınız olan şey şudur:

  • Bir kaşık;
  • Diş fırçası;
  • Bir sünger;
  • Sodyum bikarbonat;
  • Bulaşık sabunu;
  • Beyaz şarap sirkesi.

Prosedür hızlıdır, aslında birkaç dakika içinde lavabonun o gizli kısmını tamamen temizleyebilirsiniz. Tahliyeyi sökmeye başlayın, kaşığı vidanın yerleştirildiği merkeze hafifçe sokun. Genişleyene kadar döndürün .

Daha sonra deterjan ve fırça yardımı ile vida sökülerek temizlenir. Daha sonra fırça ve bulaşık deterjanı ile temizlenecek ızgaraya geçiyoruz. Daha sonra biriken tüm kötü kokuları yok etmek için beyaz şarap sirkesi kullanılır .

Drenaj için kabartma tozu

Drenajın kabartma tozu ve normal diş fırçası ile temizlenmesi ve sanitize edilmesi gerekecektir.   Her türlü kalıntıyı yok ederek iyice durulayın ve bulaşık deterjanını tekrar kullanın . Ilık suyu akıtın ve ardından tahliyeyi tornavida görevi gören çay kaşığı ile tekrar monte edin. Bu operasyon her hafta tekrarlanmalıdır.

İki günde bir, bir çay kaşığı karbonatı doğrudan gidere dökün ve birkaç dakika bekletin. Giderin her zaman temiz ve sanitize olması için kısa bir süre ılık su akıtın .

ev