Lavabo tıkalı mı? Doğal, kimyasal içermeyen kanalizasyon temizleyici!

Kaç kez, tam acelemiz olduğunda,  lavabo tıkanır ve kimyasal bir tıkanıklık açıcıya  ya da en kötü senaryoda bir tesisatçıya başvurmak zorunda kalırız? Peki, tüm bunları yapmak istemiyorsanız, kendi başınıza yapabileceğiniz ve ekolojik olarak sürdürülebilir bir ürünle sorunu çözmenin bir yolu olduğunu bilmelisiniz.  Mutfağınızı veya banyo lavabonuzu dakikalar içinde temizleyen tamamen doğal bir ürün .

Bu sorunlar her zaman Cumartesi veya Pazar günleri meydana gelir ve  durumu  kimyasallar olmadan hızlı bir şekilde çözen bir sisteme sahip olmak en iyi çözümdür. Bunlar aslında geçmişte büyükannelerin kullandığı ve uygulamaya konulduğunda bugün de geçerliliğini koruyan yöntemlerdir.

Peki lavabolarımızı tıkayan şey nedir? Eğer mutfak ise, uzun vadede yiyecek kalıntılarının sıkışma oluşturmuş olması muhtemeldir  , ancak banyo ise, saç, sakal vb. sıkışmış olabilir. Piyasada bulunan kimyasallar genellikle etkilidir ancak sürdürülemez ve çevreye zararlı olmasının yanı sıra oldukça pahalıdırlar. Şimdi yukarıda bahsedilen alternatifleri gösteriyoruz.

 

Lavabo tıkalı mı? Doğal, kimyasal içermeyen kanalizasyon temizleyici!

Peki tıkanmış bir lavaboyu nasıl açarsınız?

Dedelerimiz ve dedelerimiz zamanında  tıkanıklığı açacak kimyasal ürünler yoktu  ve bunu gidermek için 4 yemek kaşığı tuz, 4 yemek kaşığı karbonat ve kaynar su kullanırlardı. Her şeyi doğrudan lavaboya yerleştirerek  sadece birkaç dakika içinde özgür olacaksınız  . Alternatif olarak, patateslerin pişirildiği kaynar suyu gidere dökebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise  bir litre sirkeyi kaynatıp doğrudan  tıkanan gidere veya önce bir yemek kaşığı tuz, sonra bir bardak sirke atmaktır. Ancak tek yöntem bunlar değil. Hatta sırayı değiştirmeden bir çorba kaşığı tuz, bir karbonat ve 2 sirkeyi kaynar suya eklemeniz de gerekebilir. Birkaç dakika içinde her şey ücretsiz olacak   (normalde bu, zorlu trafik sıkışıklıkları için kullanılır).

Temizlenmesi zor olan lavabolar için bile  bir alternatif var  ; bir kaseye bir çorba kaşığı tuz, bir karbonat ve 2 sirkeyi kaynar su ile dökün. Kızartma sırasında bu birleşik elementlerin kimyasal reaksiyonunun başlamasını bekleyin  ve ancak bundan sonra tüpün içine dökün. Şans eseri henüz istediğiniz sonucu elde edemediyseniz şu yönteme geçin: yarım bardak tuz, yarım bardak kabartma tozu ve çeyrek bardak tartarik asit.

Şimdi  birkaç saat bekletin  ve ardından suyu açın, drenaj kesinlikle tıkanıklıktan arınmış olacaktır.

ev