Banyoda veya mutfakta lavabo tıkanıklığını açmak yaygın bir kabustur! Kir, kanalizasyonda birikerek boruları kaplayarak su akışını engelleyen kalın bir tıkaç oluşturur.

 Borularınızı aşındıracak kimyasal solüsyonlara başvurmayın  ! Önce bunları satın almak için iki kat para harcamayın ve daha sonra hasarı onarmak için bir tesisatçı çağırın!

Bir tamirci gibi doğaçlama yapmak  ,  lavabonun altına anahtarlar, tornavidalar ve penselerle ulaşmak bile kazanan bir çözüm olarak kabul edilemez, kanalları sökmeye veya açmaya gerek yoktur! Ve endişelenmeyin,  vantuzlara ihtiyacınız olmayacak. Kısacası, bu işe karışmadan, yüzeye çıkan kirin korkunç manzarasıyla bile yüzleşmeden, sorunu aşmanın gerçekten kusursuz bir yöntemini size göstereceğiz  …

Nazik ama  etkili  bir şekilde reaksiyona girerek  tıkanıklıklarınızın anında açılmasını ve temizlenmesini  sağlayacak  doğal bir kimyasal çözüm  … Merak mı ediyorsunuz? Hadi başlayalım!

ASLA lavaboya atmamanız gereken 6 şey!

Her şeyden önce,   yanlışlıkla bile olsa, lavabo giderine ASLA neyin atılmaması gerektiğini hatırlamakta fayda var:

  1. Kahve telvesi:   Her ne kadar boruları temizleyebileceklerine dair yaygın bir inanış olsa da aslında sıkışıp sağlam bir tıkaç oluşturdukları için içlerinde ciddi sorunlara neden olurlar.
  2. Yumurta kabukları  : Parçalar diğer parçalarla birlikte sıkışıp kalır ve akan su ile çıkarılması zor olan düğümler oluşturur.
  3. Elma çekirdeği:   meyve sapları ve bitki lifleri biyolojik olarak parçalanabilir olmasına rağmen borularda kaymaz, bunun yerine korkunç yığınlar halinde birikirler.
  4. Hayvansal ve bitkisel yağlar:  Tavuk, domuz eti, tavşan, yağ ve sinir kalıntıları katılaşarak suyun geçişini engeller. Peynir, kızartma yağları ve artık yağlar başlıca kirletici maddelerdir ve balıkların ve yarış sonunda karşılaştıkları suların sağlığına zararlıdır.
  5. Un  : Sıvılarda çözünmez, aksine amansız bir şekilde kalınlaşarak inatçı tıkanıklıklar oluşturur.
  6. Saç ve saç  : Sadece saçınızı değil, saçınızı tıraş etmek bile tehlikelidir çünkü giderek daha hantal hale gelen düğümlere karışır.

Lavabo tıkanıklığını açmak: kusursuz çözüm.

Tüm çabalarınıza rağmen lavabonuz tıkanırsa nasıl devam edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Elde etmek:

  • kaba tuz,  150 gr
  • kabartma tozu  ,  100  gr
  • beyaz sirke,  100ml
  • kaynar su,  500 ml.

Tüm malzemeleri teker teker eklemelisiniz, karıştırmanıza gerek kalmayacak.

Bir tencerede  suyu ısıtın  ve kaynatın  ,  ardından  gazı kapatıp  bir kenara koyun. Açılır pencereyi çıkarın   ve  kuyuyu  tamamen  kaba tuzla doldurun. Borulara yerleşmesini bekleyin, ardından  kabartma tozunun tamamını ekleyin.

Tuzun üzerine eşit şekilde dağılıp dağılmadığını kontrol etmek için bir kaşık kullanın   . Her ikisi de hala görünür olmalı ve   kuyudan  dışarı çıkmalıdır  Şimdi beyaz  sirkeyi dökün  ,  efervesan bir köpük üretecek  güçlü bir kimyasal reaksiyon  meydana gelecektir  Tamamen buharlaşmasına izin verin, ardından bağlantı noktalarında termal şoku önlemek  için kaynamayacak şekilde sıcak olacak suyu ekleyin  . Tuzun borulara nüfuz etmesini ve tuzu çözmesini bekleyin; bu da kiri yakalayacak ve kalıcı olarak ortadan kaldıracaktır. Lavabo ilk denemede tamamen temiz değilse, tamamen boşalana kadar işlemi tekrarlayın… Ve rahat bir nefes alın! Her zaman işe yarar! Garantili!

lavabo tıkanıklığını açmak

ev