Bu hile ile sadece bira mayası kullanarak lavabodaki kötü kokuları giderirsiniz. Kolay, hızlı ve ucuz, nasıl yapılacağını görelim.

Lavaboda bira mayası

Mutfaktaki lavabo yemek, yağ veya diğer artıkların birikmesi nedeniyle tıkanabilir . Bu genellikle gerçekten rahatsız edici olabilen ve mutfağa yayılan kötü kokulara neden olur. Ancak bunları ortadan kaldırmak ve sorunu çözmek için pahalı çözümlere veya yapay ürünlere başvurmak zorunda değiliz . Birkaç avro ile gider tıkanıklığını açmanıza izin verecek gerçekten basit ve ekolojik bir yöntem var. Lavabonun kötü kokuları ortadan kaldırması . Uygulamak için sadece bira mayasına ihtiyacımız var . 

neden bira mayası

Bira mayası sadece ekmek ve diğer unlu mamullerin yapımında kullanışlı değildir . Aslında bu ürün tıkanmış bir mutfak lavabosunu açmak ve kötü kokuları gidermek için ideal bir bileşendir . Bunun nedeni, bira mayasının karbondioksit üreten canlı bakteri ve maya içermesidir , bu da onu lavabo borularında biriken yağ, kir ve diğer malzemeleri gevşetmek için etkili bir çözüm haline getirir .

Maya ılık suyla karıştırılıp lavaboya döküldüğünde , birazdan göreceğimiz gibi, karbondioksit ve kabarcıklar üretmeye başlayarak giderin açılmasına yardımcı olabilecek bir basınç oluşturur Ek olarak, bira mayasındaki canlı bakteriler, kokuya neden olan organik maddeleri parçalayarak lavabonuzun taze ve temiz kalmasına yardımcı olabilir .

Güvenli ve ekolojik bir yöntem

Lavabo tıkanıklığını açmak ve kötü kokuları gidermek için bira mayasını kullanmak güvenli ve çevre dostu bir yöntemdir . Yanlış kullanıldığında çevre ve insan sağlığı için tehlikeli olabilecek ticari kanal açıcılar gibi sert kimyasallar içermez .

Lavaboda bira mayası

Ayrıca, bira mayası ucuz bir malzemedir ve herhangi bir marketten kolaylıkla temin edilebilir . Tüm bu sebeplerden dolayı lavabo giderinde biriken yağ ve kirleri eritmek , güzel bir koku kazandırmak ve çevreye zarar vermemek için mükemmel bir çözümdür .

Nasıl yapılır

Lavabo giderini tıkayan ve hoş olmayan kokuları gideren doğal çözümümüzü hazırlamak için birkaç malzemeye ihtiyacımız olacak . Spesifik olarak ihtiyacımız olacak: bir küp bira mayası , iki çay kaşığı şeker , su ve bir tencere . 

İşlem de çok basit. Öncelikle bir sürahiye bol su dökün . Ardından küp küp bira mayasını alıp suya atıyoruz . Kanalizasyonda kalan küf ve bakterileri yok ederek kötü kokulara neden olan mayayı tamamen çözmek için dikkatlice karıştırın .

Lavaboda bira mayası

Mayanın aktivasyonunu hızlandırmak ve daha etkili olması için karışımımıza iki çay kaşığı şeker ekleyin . Karıştırıyoruz ve bu noktada her şeyi lavabo giderine döküyoruz Yarım saat maya solüsyonumuzun çalışmasına izin verin Bu arada bir tencerede su kaynatın .

Su kaynadığında temizliği tamamlamak ve içindeki maya kalıntılarını gidermek için lavabo giderine dökün . Bu basit, doğal ve ekonomik yöntemle pis   kokuları yok ederek giderlerimizi temizlemiş olduk .

ev