Mutfakta tuz, yiyecekleri ve tabakları tatlandırmak için kullanılır, ancak görünüşe göre başka bir amaç için de yararlı olabilir: lavaboya tuz koymayı deneyin, göreceksiniz. Bu arada bunu neden yapmanız gerektiğini açıklayacağım.

lavabo tuzu

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Eczanelerde bulunmayan ilaçlar: Aspirin, Gaviscon, Nurofen bulunamıyor
  •  

    Sirke: Kullanılacağı en önemli yer

  •  

    Çamaşırlarınızı yeni yöntemle kurutun: çok hızlı

Yemeklere lezzet katmak ve daha iştah açıcı hale getirmek için kullanılan tuz, aslında ünlü bir batıl inancın da merkezinde yer alıyor. Aslında, eğer yere tuz düşerse bunun kesinlikle iyi bir alamet olmadığını, çünkü kötü şans getireceğini duymuşsunuzdur.

Antik Roma döneminde tuzun önemini ve muazzam değerini anlamak için askerlere tuz (bundan dolayı “maaş” terimi de buradan gelir) ile ödeme yapıldığını düşünün. Bu nedenle asla atılmamalıdır.

Peki o zaman neden onu lavaboya atarak israf edelim? Eğer israf gibi görünüyorsa yanılıyorsunuz çünkü lavaboya tuz koyarak neler yapabileceğinizi bilmiyorsunuz . Birlikte öğrenelim.

Neden lavaboya tuz atmalısınız? Cevap

tuz atmak

Amacımız yağdan arındırmak ve sterilize etmek olduğunda genellikle deterjanlara ve dezenfektanlara güveniriz, ancak bunların kullanımının aslında yarardan çok zarar getirebileceğini düşünmeyiz. Örneğin, bazı deterjanların o kadar agresif olduğunu, tıkandıklarında kanalizasyonları temizlemek yerine tıkadıklarını hiç fark ettiniz mi? Ayrıca uzun vadede kokunun yayılmasına neden olarak kötü kokuların oluşmasına da neden olurlar.

Bu nedenle lavabonuz tıkalıysa bu ürünleri kullanmaktan kaçının, bunun yerine yarım bardak tuzu yarım bardak sirkeyle karıştırıp kullanın. Daha sonra solüsyonu doğrudan lavabo veya mutfak giderinin yanı sıra bide, küvet veya duşun giderine dökün. Bunu yaptıktan sonra lavaboyu bir bezle, aynı lavabo tıkacıyla veya bir süngerle örtün ve her şeyi 20/30 dakika etki etmeye bırakın.

Sıvı gittikten sonra tek yapmanız gereken lavabonuzu az miktarda da olsa deterjan ve sıcak su ile temizlemek. Bu çözümü deneyin, lavabonuzun mükemmel bir şekilde dezenfekte edildiğini ve uzun süre dayanacak hoş bir koku yaydığını göreceksiniz ! Tuza dayalı başka bir doğal çözüm, kaba tuz ile bikarbonat arasındaki ilişki olabilir; bunların birlikte etkisi gerçekten etkili olacaktır! Aslında giderinizi tıkayabilecek her şeyi çözecek bir köpük oluşacaktır.