Lavabonun ikinci deliği estetik bir işleve sahip değil, işlevsel bir işleve sahiptir ve bu nedenlerle gerçekten temeldir.

Lavabo deliği

İkinci lavabo, bu unsuru daha güzel kılmak için değil, işlevsel kılmak için yaratılmıştır. Birçok kişi ne işe yaradığını bilmese de lavabonun tasarımına karışan ve kendini tanımlayan bir detaydır. Çoğu durumda, yuvarlak bir delik veya bir ızgara veya hatta her zaman merkezde yukarı doğru yerleştirilmiş uzun bir delik olarak görünür. İç mimarların yeni önerileri bu deliği modern modellerin dışında tutma eğilimindedir, ancak temel öneme sahip olduğu için ciddi bir hata olabilir.

İkinci lavabo deliği: her zaman mevcut mu?

Vitrifiye asla fonksiyonel özellikleri için değil, sadece estetik etkisi veya evde seçilen stille mükemmel uyum sağlayan şekilleri için satın alınır. Banyo ve mutfaktaki lavabo büyük, geniş ve gün içinde yüzünüzü ve dişlerinizi yıkamak için muhtemelen rahat olmalıdır.

Genellikle ve isteyerek, belirtildiği gibi, işlevsellik , görsel etkiyi ve tabii ki güzelliği hedefleyen ikincil bir faktör olarak kabul edilir . Tasarım ve tercih edilen rengi seçmek doğru ama bir elemanın işlevselliğinin ne olduğunu anlamak da belki çift deliği dışlamamaya çalışmakta fayda var.

ikincil lavabo deliği

Bazı elemanlarda sıklıkla görülen delik her zaman mevcut olmalıdır çünkü işlevsel eylemi için özel olarak tasarlanmıştır .

Bugün , diğer modern estetik formları vurgulamak için onu kaldırmaya karar veren herkes ona sahip değil . Bu ciddi bir hata, aynı uzmanlar tasarımcılardan geri adım atmalarını istiyor: Sadece estetik nesneler değil, sadece işlevsel oldukları zamanlara geri dönmek daha mı iyi?

Lavabodaki ikincil delik ne için kullanılır?

İkinci lavabo deliği her evde bulunur, banyoda hem lavaboda hem de bidede ve mutfakta bulunur, çoğu zaman işlevi ve konumu nedeniyle hafife alınır. Suya değer verme arzusu varken İngiltere’de doğdu.

Doğal iyilik sonsuz değildir ve asla israf edilmemelidir. Bu nedenle kimsenin gereğinden fazla su kullanmaması için ikinci delik drenaj borusu ile bağlantılı olarak yapılmıştır .

İkinci lavabo deliği

Kullanımdan sonra kullanın , ardından başka bir işlev geliştirildi. Dikkatsizce fişi takılı ve suyu akar halde bırakırsanız, bu delik suyun dışarı çıkmasını engeller. Bu nedenle, çeşitli deneylerin ardından İtalya’da verilen “taşma” adı.

Delik aynı zamanda bide ve küvette, yani suyun israf olabileceği tüm sıhhi tesisat armatürlerinde de mevcuttur. Hepsi bu kadar değil, aslında bu delik asla temizlenmez ve uygun şekilde tedavi edilmelidir.

Risk, tahliye borusuna kadar onu tıkayabilecek kireç tortusu, saç ve birikintilerin birikmesidir. Tavsiye, ikinci bir delikli banyo armatürleri satın alıp beyaz şarap sirkesi ve kabartma tozu ile temizlemenizdir .

ev