Lavabodaki sarı kireç nasıl kaldırılır? Çok basit, bizimle öğrenin!

Banyo lavabosunda oluşan sinir bozucu  kireç halkasının  çıkarılması her zaman zordur, özellikle seramiğin sert ve sarı olmasına neden olan kireç de varsa.  Aslında her zaman, başta kireç olmak üzere her türlü kusurdan arınmış, parlak lavabolara sahip olmak isteriz  . Fakat bu sorun nasıl çözülebilir?

Öncelikle  kireç oluştuğu anda müdahale etmek  ve günlerce çıkarmadan ayakta bırakmamak gerekir , aksi takdirde tedavisi ve yok edilmesi zor olan halkalar ve siyah noktalar oluşacaktır. Kirecin en kolay oluştuğu yerlerden biri  lavabo giderinin kenarıdır.

Lavabodaki sarı kireç nasıl kaldırılır? Çok basit, bizimle öğrenin!

Ellerini yıkamak için banyoya giden misafirlere sarı lekeli bir lavabo sunmaktan kaçınmak için  bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek küçük bir numara var. Lavaboya yeni bir hayat verecek, onu her zaman parlak ve ışıltılı bırakacak bir temizleme macununu kendiniz yaratmakla ilgilidir.

Kireçtaşı izlerine karşı macunu hazırlamak için ihtiyacınız olan şey budur.

  • 150 gram  sitrik asit
  • 1 bardak  sirke
  • 2 yemek kaşığı   ince tuz
  • 1 limonun suyu 

 Bu unsurların karıştırılması , banyo lavabosu için gerçek bir derde deva olacak ve yalnızca önleyici bir çözüm olmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut izleri de ortadan kaldıracak bir ürün olacak özel bir macun oluşturacaktır .

Macunu oluşturmak için tam prosedür aşağıdadır:

Yapmanız gereken ilk şey  biraz suyu ısıtmak ve içindeki tuzu eritmektir,  aksi takdirde istediğiniz etkiyi elde edemezsiniz. Limonu sıkıp suyunu süzdükten sonra tuza ekleyin. Daha sonra sirkeyi ekleyin, karıştırın ve bir kenara koyun. Bir sonraki adım  sitrik asidi alıp suda eritmektir  . Eridiğinde, ayrılmış malzemelerin geri kalanına ekleyin. Daha sonra her şeyi bir sprey şişesine dökün.

Artık lavaboya püskürtebilirsiniz! Her şeyin en az yarım saat açık bırakılması tavsiye edilir  . İstediğiniz sonuca ulaşana kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu çözüm aynı zamanda duş veya musluk gibi diğer banyo yüzeylerinde de kullanılabilir.

ev