Sonunda lekelerden ve kötü kokulardan arınmış bir banyoya sahip olmanın sihir numarası ortaya çıktı. Derhal uygulanması gerekir.

Ev makyajı

İşte lekeden ve kötü kokulardan arınmış bir banyoya sahip olmanın en basit, en etkili ve ekonomik yolu . Ayrıca böceklerden de kurtulacaksınız.

Böcek, leke ve kötü kokularla dolu banyo

Lekeler, kötü kokular ve böceklerle dolu bir banyoya sahip olmak oldukça can sıkıcı olabilir ve günlük yaşam kalitesini tehlikeye atabilir. Bu sorunlar, özellikle banyo yüzeyleri düzenli olarak temizlenmezse hoş olmayan bir atmosfere neden olabilir ve hatta sağlığınızı bile etkileyebilir.

Kalsiyum ve magnezyum birikintilerinden, hatta iz bırakan banyo ürünlerinden dolayı lekeler oluşabilir . Bu lekelerin çıkarılması zor olabilir ve odanın estetiğini olumsuz yönde etkileyebilir.

Kötü kokular yetersiz havalandırmadan veya yüzeylerde biriken bakteri ve küflerden kaynaklanabilir. Bu kokular rahatsız edici olabilir ve soluduğumuz havanın kalitesini tehlikeye atabilir.

Banyo

Hamamböcekleri ve karıncalar gibi böcekler, nem ve ortalıkta bırakılan yiyecekler nedeniyle banyoda birikebilir . Bu böcekler can sıkıcı olabilir ve aynı zamanda hastalık da taşıyabilir.

Bu can sıkıcı sorunlardan kaçınmak için odanın düzenli olarak temizlenmesi ve iyi havalandırılması önemlidir . Ayrıca sert kimyasallar kullanmadan banyonuzun temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olacak beyaz sirke ve karbonat gibi doğal temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Bu karışımı yaratın ve ondan kurtulun

Beyaz sirke, Coca-Cola ve karbonatla bu sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz . Bunlar, güçlü bir banyo temizleyicisi oluşturmak için birlikte kullanılabilecek üç ortak bileşendir. Bu DIY temizleyicinin yapımı kolaydır ve banyo yüzeylerinde birikebilecek kir, küf ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olabilir.

Bu temizleyiciyi oluşturmak için bir ölçek beyaz sirkeyi , bir ölçek Coca-Cola’yı ve bir çorba kaşığı kabartma tozunu bir sprey şişesinde karıştırın . Malzemelerin iyice karıştığından emin olmak için iyice çalkalayın ve ardından banyonuzun yüzeyine püskürtün. Birkaç dakika bekletin ve ardından ılık suyla durulayın.

Banyo temizliği

Beyaz sirke, kir ve küfü ortadan kaldırmaya yardımcı olan dezenfektan ve yağ giderme özelliklerine sahipken kabartma tozu, kalıntıları gidermeye ve yüzeyleri beyazlatmaya yardımcı olan hafif bir aşındırıcıdır. Coca-Cola ise banyo yüzeylerinde birikebilecek kalsiyum ve magnezyum birikintilerini gidermek için yağ giderme maddesi görevi gören karbonik asit içerir.

Bu DIY temizleyici, sağlığınıza ve çevreye zararlı olabilecek sert kimyasalların kullanılmasını önlediği için aynı zamanda ekonomik ve çevre açısından güvenlidir. Üstelik kullanımı da oldukça basit ve muhtemelen evinizde bulunan malzemelerle kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Beyaz sirke, Coca-Cola ve kabartma tozu, güçlü bir temizleyici oluşturmak için birlikte kullanılabilecek üç yaygın bileşendir. Bu DIY temizleyicinin yapımı kolaydır, ekonomiktir ve çevre açısından güvenlidir ve banyonuzu temiz ve hijyenik tutmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda mükemmel bir böcek caydırıcıdır.

ev