İşte ellerinizi gençleştirmenin çaresi. Evde mutlaka bulunan iki malzemeyle kırışıksız ve lekesiz olacaklar. Bunu yapmak çok basit.

ellerde fırça

Yaşlandıkça, cilt giderek daha az kollajen ve elastin üretir. Bu nedenle yaşlanmanın ilk belirtilerini, ilk kırışıklıkları göstermeye başlarız. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kolajen ürünleri kullanabilir ve doğal ürünlerle kendinize yardımcı olabilirsiniz. Ve lekeler için?

Genellikle ciltte güneş ışığının yanı sıra başka faktörlerin de neden olduğu lekeler vardır. Bunlar için doğal ilaçlar da kullanabilirsiniz. Ancak kırışıklıklarınızla yaşamayı öğrenin, onlara iyi bakın ve onları sevin çünkü onlar sizin bir parçanızdır ve geçen zamandan başka bir şey göstermezler.

eller

Bu nedenle dediğimiz gibi hem yaşlanma belirtileri hem de cilt lekeleri için doğal çözümler bulunmaktadır. Bugün özellikle iki doğal malzemeyle nasıl el maskesi yapılacağına bakacağız. Yapması çok kolay ve çok az zaman alıyor. Hemen pürüzsüz ve ipeksi ellere sahip olacaksınız. İşte ihtiyacınız olan ve yapmanız gerekenler, tüm detaylar aşağıda.

El maskesi: işte malzemeler

Dediğimiz gibi yaşlandıkça yaşlanma belirtileri giderek daha fazla ortaya çıkıyor. Bunun için ellerinizin görünümünü iyileştirmenizi sağlayacak tamamen doğal bir el maskesi göreceğiz. Hatta sık sık yapılırsa bu maske kırışıklara karşı size yardımcı olur ve lekeleri hafifletir.

Bu el maskesini yapmak için ihtiyacınız olan iki malzeme havuç ve patatestir . Aslında her ikisi de mutfakta günlük olarak kullanılan, ancak cilt yaşlanmasıyla mücadelede ve cilt lekelerini yok etmede mükemmel olan mükemmel besinlerdir.

patates ve havuç

Bu maskeyi yapmak için bir patates ve bir havuç almanız yeterli. Her ikisini de soyarak başlayın ve ardından tamamen rendeleyin . Bu noktada posayı ayırmak ve sadece suyunu elde etmek için süzgeçten geçirmeniz gerekecek . Her seferinde bir sebzeyi süzmek en iyisidir.

Şimdi tek yapmanız gereken bir çay kaşığı toz jelatin eklemek ve ardından havuç ve patates suyunu birkaç dakika sıcağa koymak. Bir kaynamaya getirin ve sonra kapatın. Soğumaya bırakın ve ardından bir fırça yardımıyla ellerinize uygulayın. İlk ince tabakayı yapın ve kurur kurumaz ikincisini uygulayın.

doğal el maskesi

Gidip çekerek çıkartabilir ve ardından sıcak su ile son kalıntıları giderebilirsiniz. Bu maskeyi istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Havuç, kollajen üretimini destekleyen A Vitamini içerir. Kırışıklıkları önleyen yaşlanma karşıtı bir sebzedir.

Özellikle havuç özü, doku onarımını destekler ve antioksidan bariyeri destekleyerek cilt yaşlanmasına karşı koyar. Patates, cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek anti-enflamatuar özellikler, doğal bileşikler ve enzimler içerir. İkincisi daha sonra cildi beyazlatmaya gider.

ev