Dünya çapında pek çok kişi güne bir fincan kahveyle başlar, ancak limon ve kahve içenler bunu belirli bir amaç için yaparlar.

Limon ve kahve

Aşağıdaki makaleyi okuyarak ne olduğunu anlamaya çalışalım.

Limon ve kahve ne için alınır?

Pek çok insan, vücudu temizlemek ve muhtemelen ciltte gözle görülür bir iyileşme sağlamak adına bir bardak limonlu su ile kalkıp hareket etmeyi tercih ediyor . Bazıları ayrıca küçük zencefil dilimleri de ekler.

Limon ve kahve -

Artık yeni bir trend , karışımın yağ önleyici, karın önleyici , cilt koruyucu ve baş ağrısı önleyici özelliklere sahip olduğunu iddia ederek iki ürünün birlikte tüketilmesini öneriyor.

Neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor, bu yüzden kombinasyonlarının yararları üzerine yapılan çalışmalara dayanarak bunun mantıklı olup olmadığına bakalım ve ardından bu içeceğin nasıl hazırlanması gerektiğini açıklayalım.

Limonlu kahve malzemeleri

Birçoğumuz için kahve temel bir besindir. Her sabah milyarlarca bardak içiliyor ve bu da onu dünyanın en popüler içeceği yapıyor.

Kavrulmuş kahve çekirdeklerinden yapılan bu içecek, kafein adı verilen bir uyarıcı içerir . Bellek, konsantrasyon ve enerji seviyeleri gibi beyin fonksiyonunun çeşitli yönlerinin iyileştirilmesinden sorumludur .

Limon ise dünyada en çok üretilen turunçgiller arasında yer alıyor . Tıbbi özellikleri nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadırlar ve lif açısından zengindirler.

Limon suyuyla dolu kase

Hem kahve hem de limonun, vücudu çok fazla serbest radikalin zararlı etkilerinden koruyan yüksek düzeyde antioksidanlar içerdiği bilinmektedir .

Bir fincan kahvede B12, B5, manganez, potasyum, magnezyum ve niasin gibi vitamin ve mineraller bulunur.

Özellikle kahvenin etkili ntioksidanları vardır ve bir araştırmaya göre insanlar sebze ve meyvelerden ziyade kahveden daha fazla antioksidan alırlar.

Diğer birçok meyve gibi limon da fitokimyasallar sağlayabilir ve iyi bir C vitamini kaynağıdır.

Kahve tozu

İki malzemenin karıştırılması ne işe yarar?

Bu öncüllere dayanarak, gerçek gerçekliği kesin olmayan bu ev yapımı çözüm bir süredir internette dolaşıyor, pek çok kişi limonlu kahvenin iki kat daha sağlıklı olduğunu düşünüyor.

Ancak bu ifadenin tamamen asılsız olmadığını da söylemek gerekiyor. Aslında bazı çalışmalar, kafeinin metabolizma hızınızı artırmaya yardımcı olabileceğini ve bunun da dinlenme sırasında daha fazla enerji yakılmasına neden olabileceğini gösteriyor.

Aynı zamanda yağ hücrelerini parçalamaları için doğrudan sinyaller gönderen sinir sistemini de uyarır .

Ancak bunun yağ kaybına etki etmesi için aynı zamanda kalori açığının da olması, yani her gün tükettiğinizden daha fazla kalori yakılması gerekir. Bu anlamda kahve de bu olguya katkıda bulunabilir.

Anekdot olarak, birçok kişi kahvenin iştah azaltıcı bir etkiye sahip olduğunu ve bunun da daha az kalori tüketilmesine yol açabileceğini iddia ediyor.

Peki limon? Çoğu meyve gibi genel olarak sağlıklıdır. Bu içeceği nasıl hazırlayacağımızı görelim ve vücudumuz üzerindeki etkilerini gerçekte keşfedelim.

İçecek nasıl hazırlanmalı?

İçeceği hazırlamak için gerekli malzemeler şunlardır:

  • iki limon,
  • 2 tarçın çubuğu,
  • bir çay kaşığı kahve tozu.
Tarçın çubukları

Kabuğundaki kalıntıları gidermek için iki limonu su ve karbonatla yıkadıktan sonra iki limonu sıkın ve suyunu bir kenara koyun. Limonlar sıkıldıktan sonra parçalara ayrılır ve iki çubuk tarçın ve bir çay kaşığı kahve ile birlikte su ile kaynatılmak üzere bir kaseye konur.

Su kaynamaya başladıktan sonra orta ateşte 10 dakika kadar ateşte bekletin, son olarak sıvıyı süzün ve sıktığınız iki limonun sıvısını ekleyin.

Bal kavanozu

Bardağa tatlandırıcı olarak fruktoz sağlayan ve istenmeyen kalorilerin yakılmasına yardımcı olabilecek bal ekleyebiliriz . Aslında bal vücut tarafından iyi bir şekilde parçalanır ve vücut tarafından eşit şekilde emilir.

Bal tüketmek şeker seviyesini artırmaz ve dolayısıyla iştahı artırma eğiliminde değildir. Tek yapmanız gereken gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek için denemek.

ev