Limon: Bu nedenle turunçgiller tuzlu suda bekletilmelidir. Anneannelerimizin bir oyunudur.

İnsan vücuduna faydalı bir C vitamini ve antioksidan konsantresi olan limon , besin kaynaklarınızda bulundurmanız gereken bir narenciyedir. Mükemmel bir meyve suyu hazırlamak veya içecekleri veya yemekleri tatlandırmak için mükemmel bir bileşendir. Limon suyu satın alabilseniz bile, onu doğal ve mükemmel şekilde korunmuş narenciye ile hazırlamak her zaman iyi bir tavsiyedir. Pazar tezgahında veya süpermarkette toplandıktan veya satın alındığında, küf oluşumunu önlemek için limonlar mükemmel bir şekilde korunmalıdır.

Limonları buzdolabında saklamak en iyi çözüm olmayabilir çünkü buzdolabının sıcaklığı limonları kurutabilir ve narenciye kabuğunu “kurutabilir”. Bol miktarda limonunuz olduğunda saklamanın en iyi yolu nedir? Hadi bulalım.

Limonlar: neden küf oluşur?

Küf genellikle limonlarda oluşur. Küf oluşumunun kaynağı iklim koşullarına bağlıdır, aynı zamanda turunçgillerin hasat ve dağıtım aşamalarına da bağlıdır. Limonlar nakliye sırasında zarar görürse, turunçgiller küf oluşumuna maruz kalır.

Limonlar

Asit pH’ının kendisi bile limonları, asidite ile karakterize edilen ortamlarda daha fazla çoğalan mantar sporlarına karşı daha duyarlı hale getirir. Yeşil küf en çok limonlara saldırır , ancak onları kesinlikle toksik veya dokunma veya koku alma için zararlı yapmaz. Limonları mavi veya yeşil küf oluşmasını önleyecek şekilde nasıl koruyabiliriz? Hadi bulalım.

limon saklamak

Limonlar: Onları nasıl tutacağınız ve spor saldırılarını nasıl önleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Limonlar, mantarlar onlara saldırmadan ve küf oluşturmadan evde doğal bir şekilde saklanabilen narenciye meyveleridir. Limonları tamamen doğal bir şekilde korumanıza izin veren bir yöntem var.

Bir miktar limon satın alırken, turunçgilleri dilimler halinde kesin ve su ve tuzla dolu bir kaba koyun. Kap kapatıldıktan sonra, sallamak ve bu narenciye meyvelerini aylarca muhafaza etmeye devam etmek iyidir.

Limon stoklarını korumak ve küf oluşumunu önlemek için bir başka geçerli hile ve doğal çare, bakterileri yok etmek ve küf oluşumunu önlemek için onları yıkamak ve kabartma tozu ve suyla ıslatmaktır. Nemin küf oluşumuna katkıda bulunmasını önlemek için iyice kurutmak iyidir.

Temiz ve kuruduktan sonra, mantarların kabukla temas etmesini ve yeşil veya mavi küf oluşmasını önleyecek şekilde limonları sterilize edilmiş, belki de hava geçirmez şekilde kapatılmış bir kaba koymanız önerilir . Diğer bir iyi çözüm ise limonları bir kese kağıdı içinde oda sıcaklığında veya buzdolabında saklamaktır.

Limonlar