Makyaj nedeniyle lekelenen kumaşların çıkarılması genellikle çok zordur. Ruj, fondöten veya göz kalemi kalıntıları çamaşır makinesinde silinmemeli, ancak ön yıkama yapılmalı ve giysilerin yeni gibi olmasını sağlamak için dikkatli bir şekilde işlenmelidir.

Lekeli kumaşlar

Genellikle çamaşır makinesine konur ve 1000 ürün doğrudan sepete veya deterjan çekmecesine dökülür; bunlardan bazılarının, örneğin çamaşır suyu gibi, sorunu çözebileceği umuduyla.

Bu gerçekleşmez çünkü bazen leke yeterince tedavi edilmediğinde bile yerleşir. Yani ilk başta bir yıkamadan diğerine çok zaman harcıyorsunuz, sonra profesyonel, çok pahalı ürünleriyle her türlü lekeyi yok etmeyi başaran çamaşırhaneye başvuruyorsunuz.

Doğal ilaçlar, işte bu yüzden onları tercih ediyoruz

Her şeyden önce, bazı yanılmaz doğal ilaçları denemeniz tavsiye edilir . Hepimizin evinde, daha doğrusu mutfakta bulunan, anında etki eden, son derece hassas olan , tek bir euro bile harcamadan inanılmaz sonuçlar elde etmenizi sağlayan ürünler var.

Mutfakta kullandığımız malzemeleri lekeye ve makyajla lekelenen kumaş türlerine göre seçmeliyiz . Herkesin, hayatında en az bir kez, ürünü serbest bırakmak için temel tüpünü sıkması, aniden büyük miktarda kozmetik çıkıp banyo camına ve kaçınılmaz olarak kıyafetlerinize sıçramasıyla olur.

İster tişört olsun ister gömlek, her yerde bulunan ve mutfakta asla eksik olmayan bir malzemeyle deneyebilirsiniz, sodyum bikarbonat. Ürün diş fırçası yardımıyla lekenin üzerine sürülmelidir, birkaç dakika sonra leke kaybolacaktır . Daha sonra giysi doğrudan çamaşır makinesine yerleştirilebilir.

Pamuklu ve narin kumaşlar, lekelerin de çıkarılması

Pamuklu bir yiyecekse onun yerine hidrojen peroksit kullanmak en iyisidir. Güzellik kremlerinin neden olduğu lekeler için leke üzerine iyice fırçalanması gereken talk pudrası kullanılırken, bu da izlerin yok olmasını sağlar.

Narin kumaşlarda ise yündeki lekeler eterle silinir, ipekteki lekeler ılık su ve biraz nötr deterjanla, kilim ve halılardaki lekeler ise şampuanla kolayca giderilir .

Her türlü kumaştan lekeleri çıkarmak için mükemmel bir ürün

Makyaj lekeli kumaşları temizlemek için beyaz sirke, sodyum perkarbonatla birlikte çok faydalıdır. Beyaz sirke ipek üzerindeki lekelere uygundur, nemli bir bezle silin, ardından giysiyi ılık suyla yıkayın.

Deterjan veya agresif ürünlerle işlemek istemediğiniz tüm çok hassas çamaşırlar için sirke önerilir . Risksiz ve fahiş tutarlar harcamadan mükemmel sonuçlar sağlar. Sodyum perkarbonat ise doğrudan lekenin üzerine dökülerek etki göstermesine izin verilir. Ürün çevre dostu olması, sağlığınıza zarar vermemesi ve hassas olması nedeniyle kumaşlara zarar vermemesi nedeniyle ağartıcıdan daha iyidir .

Özellikle sirke, çamaşır makinesinin çekmecesine veya tamburuna da dökülebilir , çamaşırlar sadece kokmakla kalmaz, aynı zamanda yeni gibi parlak renklere de döner.

Kurşun kalem ve ruj lekeleri, nasıl devam edilir

Şimdi göz kalemlerinden lekelere geçiyoruz, nemli bir bezle doğrudan lekenin üzerine sert, yavaş ve dairesel hareketlerle sürülerek bunlar yok ediliyor. Kenardan merkeze doğru gitmeniz gerekiyor. Birkaç dakika nazikçe ovalayın ve ardından soğuk su kullanarak durulayın . İşiniz bittiğinde, lekeyi bir havluyla, ardından bir kağıt havluyla dikkatlice kurulayın ve ardından giysiyi çamaşır makinesine koyun.

Ruj lekelerine gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz daha doğal çözümler var. Marsilya sabunu faydalıdır ve doğrudan leke üzerine sürülebilir.Ovalamanıza gerek yoktur, en az çeyrek saat etki etmesi için bırakılması yeterlidir. Ancak o zaman çamaşır makinesinde yıkamaya devam edebilirsiniz.

Bir de inanılmaz sonuçlar elde etmenizi sağlayacak mucizevi bir yiyecek var. Bunlar doğrudan ruj lekesinin üzerine konulan ekmek kırıntılarıdır , bu şekilde ürünü kuruturlar. Birkaç saat etki etmelerini bekleyin , ardından ürünü çamaşır makinesine koyun ve her zamanki gibi yıkayın.

ev