Tavernada mantar yetiştirilebilir mi? Antik yöntem, evden çıkmadan türünün eşsiz bir iyiliğini sunar.

evde mantar

Mantarlar , doğrudan pazardan veya süpermarketlerden satın alınabilen veya ormanda mükemmel çeşitleri bulmak için dışarı çıkana kadar evde yetiştirilebilen bir inceliktir Mantar aramak veya yetiştirmek için minimum bilgiye sahip olmanız gerekir, ancak iki veya üç kavram öğrendiğinizde , uzmanların eski yöntemiyle meyhanenizde küçük bir çalılık oluşturmak eğlencelidir . Mahzenden tavaya kadar mümkün: bunu adım adım nasıl yapacağımızı görelim.

Mantar yetiştirmek için önemli faktörler nelerdir?

Pek çok insan, doğrudan kendi mahzenlerinde yetiştirilebilecekken, onları süpermarketten mantar almaya iten şeyin ne olduğunu merak ediyor. Açıkçası, beklendiği gibi, bu mahsul ve türleri hakkında minimum bilgi gereklidir.

Doğrudan mantar yetiştirme söz konusu olduğunda , gereken optimum sıcaklığı göz önünde bulundurarak genellikle mahzende veya güveç odasında ilerliyoruz.

evde mantar

Ancak ilk başta sektördeki uzmanlardan tavsiye almak, mantarın büyümesi boyunca konaklayabileceği bir alan hazırlamak önemlidir .

Evde yetiştirme için tipolojiyi seçtikten ve tekniği iyileştirdikten sonra, kendinizi doğrudan mantar yetiştirmeye adamak ve küçük bir özel alan yaratmak mümkün olacaktır.

Tavernada mantar yetiştirmek: uzman yöntemi

İşi zevkle birleştirmek her zaman keyiflidir, özellikle de kendinizi evde mantar yetiştirerek yenilebilir bir tutkuya adamaya karar verdiğinizde . Bu yeni hobi, özellikle nemli bir mahzenin veya evde kolayca mantar yetiştirmeye elverişli bir meyhanenin olduğu evlerde tutuluyor.

Uzmanlar , evde mantar yetiştirmek için her zaman hazır kitlerin kullanılmasını tavsiye ediyor . Bunlar çevrimiçi olarak veya özel mağazalarda satılabilir.

Yenilebilir olmaları için mantar yetiştirmek için yararlı alt tabakaya sahip küçük evler veya çantalar olarak görünürler. İçlerinde sterilize edilmiş orman toprağı , talaş ve sterilize edilmiş saman. Özel bir polistiren kap içine yerleştirildikten sonra ekime hazır olan sıkıştırılmış paneller de vardır.

mantar yetiştiriciliği

Kendin yap yöntemi, sadece mantar olduğu için değil, aynı zamanda sterilize edilecek substrat nedeniyle kesinlikle dikkate alınmamalıdır: sektördeki profesyoneller tarafından hazırlanan optimum koşullar yoksa mikroplar ve bakteriler durmadan çoğalabilir .

Ayrıca kit hazırdır çünkü mantar, miselyum adı verilen bir tohum formundadır ve kiler veya gümbürtü odasının elverişli koşulları sayesinde kolayca gelişir. Mevcut kitler, petrol ve tarla mantarları gibi Pioppini ve Corallini’ye kadar geniş bir mantar yelpazesi sunar . Ücret? En fazla 15 Euro’dur ve kurulum talimatlarıyla birlikte ihtiyacınız olan her şeyi zaten içerir.

ev