Masa örtüsünden yağ lekesi nasıl çıkar? İşte sofra örtünüzü kurtaracak malzeme: Bu, her şeyi emebilen ve kurulama bezlerinize parlaklık, koku ve temizlik ve daha fazlasını verebilen malzemenin ta kendisidir.

Sizin de yağ lekeleriyle kaplı bir masa örtünüz varsa üzülmeyin. Sizin için doğru olan çözüme sahibiz . En inatçı baharatları bile dakikalar içinde emebilen bu malzemeye hemen sahip olmanız gerekiyor .

Lekeli masa örtüleri, doğal malzemelerle nasıl temizlenir?

Masa örtüleri masamızın en iyi müttefikleridir Hepimiz rahatlık ve temizlik için kullanıyoruz ama kaç kez üzerlerine şarap dökerek veya yağ damlatarak leke yaptınız ?

lekeli masa örtüsü

Hepimiz bu lekelerin ne kadar inatçı hale geldiğini biliyoruz, öyle ki, en sevdiğimiz cihaz olan çamaşır makinesinde on yıkama bile işe yaramıyor. Elbette masa örtünüzdeki lekeleri bazen pahalı ama aynı zamanda kimyasal ürünler kullanarak çıkarabilirsiniz , ancak bunlar size %100 etkili bir sonuç garanti etmez.

Size inatçı leke sorununu çözebilecek doğal bir madde olduğunu söylesek , buna inanır mıydınız? İşte her şeyi emebilen bu ürünü kullanarak örneğin masa örtüsündeki yağ lekelerinden nasıl kurtulacağınız .

Masa örtüsündeki yağ lekelerini ancak bu şekilde çıkarabilirsiniz: işte her şeyi emen bileşen

Siz de en sevdiğiniz masa örtülerini onarılamaz şekilde lekelendiği için defalarca atmak zorunda kalırsanız , bilin ki bugünden itibaren bunu yapmak zorunda kalmayacaksınız. Masa örtülerinizi kurtaracak bir çözüm sunuyoruz.

Her şeyi emebilen, hatta yağ lekelerinden kurtulabilen bir malzemeye ihtiyacınız var . Ne hakkında konuştuğumuzu merak mı ediyorsunuz? Söz konusu bileşen beyaz şarap sirkesidir.

Masa örtüsündeki yağ lekelerini çıkarmak için sirke

Evet, dezenfektan, deterjan ve leke çıkarıcı özelliklere sahip bu doğal içerik, sadece bu adımları izleyerek masa örtüsündeki yağ lekelerini çıkarmanıza yardımcı olacaktır .

Yapmanız gereken ilk şey oldukça büyük bir kabı oda sıcaklığında suyla doldurmak . Ardından 250 ml’lik bir bardak beyaz şarap sirkesi ekleyin ve lekeli masa örtünüzü solüsyona batırın ve dört saat bekletin.

Zaman zaman masa örtüsünü bir fırçayla veya sadece ovalama tekniğiyle ovalayın. Bu bekleme süresinden sonra masa örtüsünü ılık su ile elde yıkayınız . Alternatif olarak, kumaşa bağlı olarak doğru programı seçtiğinizden emin olarak çamaşır makinesinde hızlı bir yıkama yapın .

Ardından güneşte kurumaya bırakın ve kurutma işlemi bittiğinde masa örtünüzde leke kalmadığını göreceksiniz . Ancak masa örtüsündeki yağ lekelerini çıkarabilmenin başka yolları da vardır .

Örneğin çamaşır sabunu ve ılık su ile bir tarif yapabilirsiniz . Bu durumda, masa örtünüzü her zaman sıvı Marsilya sabunu veya daha iyisi doğal bir sabun ekleyerek büyük bir kapta ıslatmanız gerekecektir .

En az üç saat bekletin ve ardından masa örtünüzü çamaşır makinesinde durulayın: bu durumda bile inatçı leke sorununu çözdüğünüzü göreceksiniz . Masa örtünüzdeki lekeleri çıkarmak için şampuanın bile işe yarayabileceğini biliyor muydunuz ?

Lekenin üzerine bir kapak dolusu dökün ve ürünün 10 dakika etki etmesine izin verin , ardından masa örtüsünü ovun ve durulayın. Evdeki acil durumlar için almanızı ve evde bulundurmanızı önerdiğimiz bir diğer malzeme de gliserindir.

Bu ürün sadece yağ lekelerine değil şarap lekelerine de sürüldüğünde masa örtülerinize temizlik ve parlaklık kazandırabilir . Tuz, özellikle biraz beyaz sabunla birleştirildiğinde masa örtülerindeki yağ lekelerini çıkarmak için kullanabileceğiniz doğal bir maddedir .

Bu teknikleri deneyin ve sonuçların garantili olduğunu göreceksiniz . Son olarak , kilerinizde bulunan malzemeleri kullanarak inatçı lekelere elveda diyebilirsiniz