Mercimek ve yumurtayı birleştirmeyi deneyin; sonuç sizi suskun bırakacaktır. Gelin ve tarife nasıl devam edeceğinizi görün.

Mercimek ve yumurta

Mercimek ve yumurtayı bir araya getirerek herkesi şaşkına çevirecek çok basit ama son derece güzel bir rustik yemek elde edeceksiniz . Bu şekilde tüm arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz ve birkaç küçük değişiklikle vejetaryenler bile yiyebilir. Bu, buzdolabını boşaltan bir tariftir ancak ana maddesi mercimektir.

Mercimek tarih öncesi çağlardan beri tüketilmekte ve yüzyıllardır yoksulların eti olarak değerlendirilmektedir. Sıcak iklime sahip her bölgede yetişen bir bitki türüdür. Farklı çeşitleri vardır ve çoğunlukla renkleri farklıdır.

Mercimek protein, lif, demir, potasyum ve magnezyum açısından zengin bir hazinedir . Demir içeriği ete göre daha yüksektir ancak daha az oranda emilir. Ayrıca mercimekte bazı amino asitler eksik olduğundan, bu sorunun üstesinden gelmek için onları makarna veya tahıllarla özümsemek daha iyidir.

mercimek

Aynı zamanda çok besleyici ve enerji vericidirler ve B1 Vitamini, B2 Vitamini ve B6 Vitamini açısından da zengindirler. 100 gr mercimeğin 290 kcal sağladığını söylemek yeterli olacaktır. Piyasada mercimekleri teneke kutularda önceden pişirilmiş olarak veya ıslatılıp kurutularak kaynatılarak bulabilirsiniz. Ama gelin bu baklagilin tarifini birlikte görelim.

Mercimek ve yumurtalı rustik: tarif

Mercimek etin yerine geçebilecek bir alternatiftir ve bu nedenle özellikle vejetaryen ve vegan beslenmeye uygundur. Ancak bu tarif vejetaryen beslenme tarzına girmeyen bazı malzemelerin kullanımını içeriyor ancak birkaç küçük değişiklikle bunu diyetinize uyarlayabilirsiniz.

İşte bu tarifin malzemeleri:

– 350 gr kırmızı mercimek
– 200 gr yoğurt
– 50 ml zeytinyağı
– 3 yumurta
– 10 gr kabartma tozu
– 5 gr bikarbonat
– tatlandırmak için doğranmış peynir (beyaz peynir veya diğer)
– tatlandırmak için susam
– Çörekotu tadı
– Acı biber tadı
– Kıyılmış dereotu tadı
– Tuz tadı

mercimek ve yumurta tarifi

Tarifin işlem süresi çok kısadır, sadece 20 dakikadır ve bunun daha sonra 30 dakikalık pişirme süresine eklenmesi gerekir. Bu dozlarla dilim başına yaklaşık 260 kcal olan yaklaşık 8 dilim rustiko elde edeceksiniz.

Rustik gelişimi

Rustik mercimek ve yumurta elde etmek için izlenmesi gereken prosedürler şunlardır:

  • Öncelikle mercimekleri su dolu bir kaba koyup en az 2-3 saat dinlendirin. Alternatif olarak sadece 5 dakika kaynatılabilirler. Daha sonra her iki durumda da içerdikleri suyun tamamını çıkarmak için üzerine ağırlık konularak bir süzgeç yardımıyla süzülür.
  • Bir kase alıp içerisine mercimek, yumurta, yoğurt ve yağı dökün. ve Sizi tatmin edecek bir birliktelik elde edinceye kadar bir daldırma blenderiyle karıştırın.
  • Daha sonra kabartma tozunu ve kabartma tozunu ekleyip spatulayla karıştırabilirsiniz.
  • Ayrıca peyniri, kimyonu, dereotunu, kırmızı biberi ve tuzu da ekleyip spatulayla karıştırarak pürüzsüz bir karışım elde edin.
  • Daha sonra elde ettiğiniz karışımı yağlanmış veya tereyağlanmış ve unlanmış (unlu veya galeta unlu) kek kalıbına aktarın. Karışımı düzleştirin ve susam ve çörek otu ile süsleyin.
  • Önceden ısıtılmış 180° fırında yaklaşık yarım saat kadar pişirin.

Tek yapmanız gereken soğuması için birkaç dakika beklemek ve rustik mercimek ve yumurta yemeğinizin tadına bakmak.

rustik mercimek ve yumurta
ev