Mermer şüphesiz işlenmesi gereken en hassas malzemelerden biridir ve pencere pervazlarınınki de farklı değildir! Yine de çok parlak olmalı, çünkü genellikle fotoğraflar veya vazolar için bir rafa dönüşüyor, bu yüzden çok prezentabl olmalı. Bu uygulamada size rehberlik edecek bir Anglo-Sakson deyişi var: “az çoktur”! Basitçe söylemek gerekirse, birbiri ardına peşinden gitmek zorunda değilsiniz. Parlamasını sağlamak için sadece birkaç ama belirli doğal içerik gerekir. Bu sayede çok etkili olan özel bir deterjan hazırlayacaksınız.

Hazır? Başlamak!

Mermer pencere pervazları ücretsiz veya neredeyse hiç ücret ödemeden nasıl parlatılır!

Mermer pencere pervazları ücretsiz veya neredeyse hiç ücret ödemeden nasıl parlatılır!

Bu olağanüstü deterjan için, ev temizliğinde gerçek uzmanlar olan büyükannelerimiz tarafından zaten bilinen çok az malzemeye ihtiyacınız var.

Bu nedenle, aşağıdakileri alın:

  • 1 yemek kaşığı Marsilya sabunu
  • 1 yemek kasigi kabartma tozu
  • 800 ml su

Ve şimdi işe koyulun: Marsilya sabunu ve kabartma tozu ile mermer ve ahşap gibi yüzeyleri nazikçe temizlemek için mükemmel bir ürün yapabilirsiniz, çizilmezler, ancak aşındırıcı ve parlatma gücüne sahiptirler.

Sabun çubuğu katıysa, belirtilen dozu rendeleyin veya bir su banyosunda çözmek için pul haline getirin. Ardından suya dökün ve karıştırın. Kabartma tozunu ekleyin, ardından çözeltiyi bir sprey şişesine aktarın.

O kokuyu aldın mı?! Şimdi pencerelerin mermerinde kullanmadan önce, pencere pervazını nemli bir bezle, tercihen mikrofiberle iyice tozlayın.

Başka bir kurulama bezi alın ve deterjanınızı püskürtün, ardından tüm yüzeye silin.

Durulayın ve temiz bir bezle kurulayın.

Bu ürün ile mermerinizi iyice yıkayabilirsiniz, bu hemen genişleyecektir, ancak cilalamak için ekstra bir dokunuşa ihtiyacınız var!

Kendinizi bir parça yün ile donatın.

Kendi üzerine katlayın ve pencere kenarına olduğu gibi yerleştirin. Bu noktada, kuvvetli bir baskı uygulayarak, ileri geri hareket ettirin. Pencere pervazınızı aynalı hale getirecek olan yünün kendisi olacaktır. Elektrostatik özellikleri sayesinde yüzeyleri aynalı hale getirecektir.

ev